SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 37 000 rachunków bankowych przeniesionych w ciągu 2,5 roku

Od stycznia 2010 roku do końca czerwca 2012 roku w ramach systemu OGNIVO klienci przenieśli między bankami ponad 37 tysięcy rachunków. Tylko 3% klientów w trakcie zmiany banku zdecydowało się na utrzymanie poprzedniego rachunku, czyli tzw. multibanking, poinformował Związek Banków Polskich (ZBP).

„Liczba wniosków o przeniesienie rachunku nieznacznie rośnie w porównaniu do lat poprzednich. Pokazuje to, że klienci coraz dokładniej analizują oferty banków i dostosowują posiadane rachunki do swoich potrzeb. To bardzo pozytywny sygnał." - powiedział dyrektor w ZBP Norbert Jeziolowicz.

W ciągu 2,5 roku przez system OGNIVO, obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową, przesłanych zostało pomiędzy bankami 8 139 zgłoszeń dotyczących otwarcia nowego rachunku bankowego. Od początku funkcjonowania Rekomendacji ZBP, czyli od stycznia 2010 roku, przeniesiono w ramach systemu 37 030 rachunków bankowych.

ZBP podał, że w pierwszym półroczu 2012 r. także utrzymywała się tendencja do wzrostu liczby klientów przenoszących rachunki bankowe. Rok wcześniej z Rekomendacji skorzystało 7.728 klientów, zaś w I półr. 2011 r. było to 7.084 osób.

Wyraźna większość klientów, którzy zdecydowali się na przeniesienie rachunku, zamknęła jednocześnie wcześniejszy. Dotyczyło to 7 908 przypadków (97%) Oznacza to, że  tylko 3% klientów podtrzymuje zamiar korzystania z tzw. „multibankingu", czyli posiadania rachunku w więcej niż jednym banku. Statystyki pokazują wyraźnie, że klienci, w większości przypadków, zainteresowani są przeniesieniem całości dostępnego salda – 7.771 osób (nieco ponad 95%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 37 000 rachunków bankowych przeniesionych w ciągu 2,5 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl