SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 6 mld kart SIM w smartfonach do 2020 roku

Na świecie jest obecnie około 2,7 mld kart SIM działających na smartfonach, a w 2020 roku liczba ta urośnie do ponad 6 miliardów - wynika z raportu Mobility Report sporządzonego przez firmę Ericsson.

Article

W 2014 roku przybyło 800 mln subskrypcji działających na smartfonach. W liczbie tej zawierają się nowi abonenci oraz osoby wymieniające prosty telefon na smartfon. Do 2020 roku liczba ta może osiągnąć nawet 6 mld.

Jak wynika z raportu Ericsson Mobility Report, największy wzrost zanotuje region Azji i Pacyfiku, który do tej pory cechował się małym nasyceniem rynku smartfonów. Szacuje się, że 80 proc. smartfonów, które zostaną sprzedane w latach 2015-2020 trafi do użytkowników mieszkających właśnie w tym rejonie.

- Potrzeba było pięciu lat, by w 2012 roku pojawił się na świecie pierwszy miliard kart SIM działających na smartfonach. Przyrost o kolejny miliard trwał krócej niż dwa lata, a już w przyszłym roku liczba subskrypcji działających na smartfonach przekroczy liczbę kart SIM działających na tradycyjnych telefonach - mówi Katarzyna Pąk, dyrektor public and media relations w firmie Ericsson.

Według szacunków koncernu, mobilny ruch sieciowy będzie rósł w tempie 40 proc. rocznie, a smartfony zaczną generować pięć razy więcej danych niż obecnie. Za 15 lat będą już odpowiadać za 70 proc. mobilnego ruchu sieciowego, a ponad połowa ruchu generowanego przez smartfony pochodzić będzie od użytkowników z regionu Azji i Pacyfiku.

Ilość zużywanych danych w tym regionie nadal pozostanie mała - obecnie jest dwukrotnie mniejsza porównując zużycie u użytkowników z Ameryki Północnej lub Europy Zachodniej.

Ericsson przewiduje również wzrost ilości danych wykorzystywanych przez tablety i inne urządzenia mobilne, jednak będzie on mniej dynamiczny niż w przypadku smartfonów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 6 mld kart SIM w smartfonach do 2020 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl