SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 7 milionów Polaków ma dostęp do Internetu

23% Polaków to Internauci

Jak wynika z badania Interbus przeprowadzonego przez TNS OBOP w listopadzie 2003 roku - liczba Internautów wynosi 7,1 mln, co stanowi 23% osób powyżej 15 roku życia.

Najbardziej znanym portalem wśród Internautów jest Onet (znajomość wspomagana www.onet.pl na poziomie 96,9%). Aż 92% badanych zna portal Wirtualna Polska (www.wp.pl), a 79,2% - Interię

W porównaniu z październikiem 2003 nastąpił dwuprocentowy wzrost znajomości wspomaganej portalu Interia oraz serwisu operatora sieci komórkowej Plus GSM.

Wśród Internautów deklarujących znajomość wspomaganą poszczególnych serwisów i portali internetowych można zauważyć przewagę mężczyzn, szczególnie widoczna jest ona dla serwisów o tematyce komputerowej (ponad 70% deklarujących znajomość wspomaganą serwisów to mężczyźni).

Internauci deklarujący znajomość wspomaganą portali i serwisów internetowych to zazwyczaj ludzie młodzi (61% to osoby w wieku 15 lat - 29 lat) oraz uczniowie i studenci (44%). Wyjątek stanowią portale i serwisy o profilu biznesowym, gdzie odsetek uczniów, wśród deklarujących znajomość wspomaganą jest niższy (np. Panorama Firm - 38,5%).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 7 milionów Polaków ma dostęp do Internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl