SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad połowa młodych Polaków będzie bawić się w karnawale, głównie w domach

Ponad połowa młodych Polaków zamierza w tym roku bawić się w czasie karnawału. Imprezować będą głównie na domówkach, w klubach i dyskotekach. Najważniejsze podczas zabawy są dobre towarzystwo oraz poczucie swobody, a najczęściej wybieranym alkoholem jest piwo - wynika z badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR).

Ponad połowa młodych Polaków będzie bawić się w karnawale, głównie w domach

Karnawał kojarzy się przede wszystkim z noworocznym szaleństwem oraz z dzikimi imprezami do białego rana w ramach powitania nowego roku. W 2013 roku 57% młodych Polaków zamierza wykorzystać ten czas na zabawę. Głównie imprezować będą na domówkach (80%), w klubach oraz na dyskotekach (67%).

Dla respondentów najważniejsze na udanej imprezie jest towarzystwo – możliwość rozmowy z przyjaciółmi i znajomymi (86%) oraz poznawanie nowych ludzi (62%). Bardzo ważne są również towarzyszące zabawie swobodne i spontaniczne zachowania, do których przyznaje się 71% osób. Poza wyżej wymienionymi najważniejsze elementy imprezy to taniec (69%), dobre jedzenie (59%), głośna muzyka (56%) i alkohol (54%).

Jeśli chodzi o alkohol, młodzi Polacy najczęściej sięgają po piwo oraz drinki alkoholowe przygotowywane na miejscu (60%). Piwo wybiera 63% mężczyzn i 57% kobiet, natomiast na drinki częściej decydują się panie (70%) niż panowie (49%). Na dalszych pozycjach znalazły się shoty (46%), wino (26%) oraz gotowe drinki w butelkach (7%).

Połowie ankietowanych zdecydowanie najbardziej odpowiada miejski styl imprezy typu "Urban". W szczególności preferują go mężczyźni (62%). Kobiety, które są bardziej otwarte na taniec i śpiew, częściej niż panowie wybierają styl typu "Carnival" (28%) jako lepiej dostosowany do ich wyobrażeń o udanej zabawie. 16% badanych wybrałoby zabawę w stylu "Rock", czyli duże imprezy plenerowe lub koncert.

Mimo że imprezy typu "Carnival" (24%) ustępują zabawie w stylu "Urban" (50%), to najchętniej wybieranym na karnawałową zabawę miastem jest Rio de Janeiro (44%). Miejsce to najbardziej przyciąga młode osoby, szczególnie kobiety (50%). Mężczyźni niemal równie chętnie jak do Rio (36%) wybraliby się do Nowego Jorku (34%). Na trzecim miejscu uplasował się Londyn (13%).

Badanie zostało zrealizowane przez IIBR na zlecenie marki Desperados (Grupa Żywiec) metodą CAWI. Ankiety były wysyłane drogą mailową do osób zarejestrowanych w panelu badawczym IIBR "Twój Punkt Widzenia". Analizą objęto grupę 500 osób w wieku 18-24 lat. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej, tak by odpowiadała pod względem cech demograficznych (płci, wieku, poziomu edukacji) strukturze pokolenia młodych Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad połowa młodych Polaków będzie bawić się w karnawale, głównie w domach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl