SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad połowa Polek nie całuje się na pierwszej randce

Samotni mężczyźni i kobiety w Polsce podczas pierwszej randki wyżej cenią osobowość i poczucie humoru niż atrakcyjny wygląd partnera - wynika z badania BBC Entertainment i serwisu eDarling.pl.

Ponad połowa Polek nie całuje się na pierwszej randce

Na pytanie, co jest najważniejsze podczas pierwszej randki, jedynie 19 proc. respondentów odpowiedziało, że przede wszystkim zwracają uwagę na atrakcyjność osoby, z którą się umówiły. Dla 26 proc. ważne są dobre maniery, natomiast dla 55 proc. osób liczy się osobowość i poczucie humoru.

Kobiety wolą, gdy mężczyzna pierwszy zaprasza na randkę. Tylko 0,2 proc. pań stwierdziło, że pierwszy ruch powinien należeć do kobiet. Podobnie uważają mężczyźni: tylko 3 proc. z nich wolałoby, aby to kobieta zaproponowała spotkanie.

Zaledwie 1 proc. kobiet przyznaje, że prawie zawsze całuje się na pierwszej randce, a ponad połowa z nich nie robi tego wcale.

59 proc. ankietowanych kobiet i mężczyzn wyznało, że na pierwszą randkę umawia się rzadziej niż raz na pół roku. Jeśli już się na to zdecydują, najczęściej wybieranym przez nich miejscem jest kawiarnia bądź restauracja (62 proc. mężczyzn i 66 proc. kobiet). 75 proc. mężczyzn stwierdziło, że to do nich należy zapłacenie rachunku, podczas gdy wśród ankietowanych kobiet kwestia ta nie była aż tak jednoznaczna. Głosy podzieliły się niemal równo: każdy powinien zapłacić za siebie (33 proc.), zależy od sytuacji (31 proc.), to mężczyzna powinien zapłacić (36 proc.).

Natomiast największym błędem, jaki można popełnić podczas pierwszej randki, jest mówienie o swoim byłym partnerze (56 proc. mężczyzn), podczas gdy 45 proc. kobiet stwierdziło, że są to złe maniery i nadużywanie alkoholu. Za najlepszy temat do rozmowy na pierwszym spotkaniu respondenci uznali ogólne poglądy na życie (48 proc.). Z kolei niemile widzianym tematem są praca lub studia (6 proc.).

50 proc. kobiet uważa, że jeśli randka była udana, to inicjatywa umówienia się na kolejną należy do mężczyzny. Niecały 1 proc. pań jest zdania, że to one powinny wykonać następny ruch. Tymczasem większość mężczyzn (60 proc.) przyznała, że nie jest ważne, kto zaproponuje kolejne spotkanie. Tylko 31 proc. z nich uznało, że to oni powinni wyjść z taką inicjatywą.

Badanie zostało przeprowadzone przez BBC Entertainment we współpracy z internetowym serwisem randkowym eDarling.pl. Objęło ponad 1000 Polek i Polaków w wieku od 18 do 40 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad połowa Polek nie całuje się na pierwszej randce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marian
Co innego mówią a co innego czynią. Prawda jest taka, że kobiety coraz częściej same podrywają facetów, narzucają im się.... bez jakichkolwiek skrupułów, nawet jeśli jest to mąż koleżanki... Są po prostu coraz bardziej perfidne.
8 8
odpowiedź