SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad połowa polskich internautów łączy się z siecią bezprzewodowo

56 proc. polskich internautów korzysta z bezprzewodowego dostępu do sieci – wynika z badania YouGov Plc. Tymczasem średnia w dziesięciu europejskich krajach objętych analizą wynosi 64 proc.

Ponad połowa polskich internautów łączy się z siecią bezprzewodowo

Z bezprzewodowego dostępu do internetu korzysta 74 proc. polskich internautów w wieku 18-24, natomiast 43 proc. tych powyżej 55. roku życia. Najbardziej gęstą domową sieć internetową posiadają województwa zachodnio-pomorskie (68 proc. wszystkich połączeń) i warmińsko-mazurskie (65 proc.), natomiast do najsłabiej rozwiniętych w tym zakresie należy region podlaski (40 proc.) i opolski (48 proc.).

Ogółem w Polsce bezprzewodowo łączy się z internetem 56 proc. użytkowników, czyli więcej niż w Szwecji i Niemczech (po 52 proc.). W pozostałych siedmiu europejskich krajach objętych tym badaniem z bezprzewodowego dostępu do sieci korzysta większy odsetek internautów – najwięcej w Hiszpanii (74 proc.) oraz Włoszech i Wielkiej Brytanii (po 71 proc.).

Z kolei 83 proc polskich internautów dużą uwagę zwraca na bezpieczeństwo swoich domowych sieci. Mniejsze znaczenie przywiązują do tego jedynie użytkownicy w Belgii (82 proc. wskazań) i Francji (80 proc.), natomiast zdecydowanie większe – Niemcy (96 proc.) i Brytyjczycy (92 proc.).

Dane dotyczące korzystania przez internautów z bezprzewodowego dostępu do sieci i znaczenia, jakie ma dla nich bezpieczeństwo w internecie, pochodzą z badania YouGov Plc przeprowadzonego od 5 do 15 października ubiegłego roku na zlecenie firmy Cisco. Ankiety online wypełniło ogółem 11 267 pełnoletnich użytkowników z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Danii, Holandii, Polski, Szwecji, Włoch i Belgii reprezentatywnych dla wszystkich dorosłych osób w tych krajach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad połowa polskich internautów łączy się z siecią bezprzewodowo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl