SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

POPradio będzie nadawać w kolejnych miastach

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o rozszerzeniu nadawania POPradia o dwie nowe lokalizacje: w Łowiczu i Skierniewicach. Nadawcą jest Fundacja Kultury – Wytwórnia, która emituje już w Pruszkowie. 

Article

POPradio to lokalna rozgłośnia, którą słychać w Pruszkowie na częstotliwości 92,8 MHz. Stacja ruszyła w 2015 r. Poza emisją analogową można jej słuchać też w internecie, na platformie Canal+ oraz w sieci kablowej TEL-KAB. Od grudnia ub. roku POPradio jest także dostępne w systemie DAB+. Stacja pojawiła się na testowych multipleksach w Warszawie i Łodzi.

W środę KRRiT zdecydowała o rozszerzeniu nadawania POPradia o dwie kolejne miejscowości: Skierniewice (tam POPradio nadawać będzie na 89,3 MHz) oraz Łowicz (107,0 MHz). O staraniach o nadawanie w tych miejscowościach, mówił w grudniu ub. roku Krzysztof Pietrzak, członek zarządu i dyrektor techniczny POPradia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Fundacja Pietrzaka wystartowała w konkursach rozpisanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, które dotyczyły rozszerzenia koncesji w obu miastach. W Skierniewicach Fundacja Kultury Wytwórnia zwyciężyła w walce o częstotliwość z Radiem Parada z Łodzi oraz spółką Eurozet, która chciała tam uruchomić łódzki program Meloradia.

Większą konkurencję Pietrzak miał w Łowiczu. Tam konkurs został rozpisany na udzielenie bądź rozszerzenie programu o charakterze uniwersalnym lub wyspecjalizowanym. Zgłosiły się także trzy podmioty, ale spółka Radio Eska aż trzykrotnie (dla stacji Radio Eska Łódź, Radio Eska Warszawa i Radio Eska Łowicz). Poza POPradiem chętnym do nadawania w Łowiczu była też spółka Eurozet, która zamierzała uruchomić sygnał Meloradia Warszawa. 

KRRiT zdecydowała także wczoraj o przyznaniu Stowarzyszeniu Rozwoju Rozgłośni Radiowej w Suwałkach koncesji na nadawanie programu radia Z Wami FM – Suwałki. Stację o profilu lokalnym można będzie usłyszeć na częstotliwości 89,4 MHz.

Dołącz do dyskusji: POPradio będzie nadawać w kolejnych miastach

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DAT Target Practice
Nonsens kompletny, Pruszków to miasto w obrębie aglomeracji warszawskiej, a Łowicz i Skierniewice położone są w województwie łódzkim, a w Skierniewicach gra już lokalne radio RSC. Ktoś w KRRiT za takie robienie wiochy powinien do więzienia pójść.
19 11
odpowiedź
User
Eroll
Fajne radio, da sie zlapac nawet na Ursynowie. Szczegolny plus za piosenki dla dzieci w niedziely poranek.
8 12
odpowiedź
User
Xyz
Kto się trochę orientuje w radiowym świecie przed ogłoszeniem wyników wiedział że tak bd.
12 4
odpowiedź