SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce sięgnął 1,9 mln m.kw. w 2011 r.

Popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce sięgnął 1,9 mln m.kw. w 2011, wynika z raportu firmy doradczej Cushman&Wakefield (C&W).

"W 2011 r. w Polsce zarówno podaż, jak i popyt były wyższe niż w 2010 r. Popyt wyniósł 1.900.000 m.kw., co oznacza wzrost o 34% w porównaniu z poprzednim rokiem" - powiedział Tom Listowski, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce i relacji z klientami korporacyjnymi na Europę Środkowo-Wschodnią firmy Cushman & Wakefield.

Największy udział w wolumenie najmu w Europie Środkowej odnotowano właśnie w Polsce, na którą przypadło prawie 60% powierzchni wynajętej w tym regionie w ubiegłym roku.

"W bieżącym roku oczekujemy dalszego umiarkowanego ożywienia na rynku nowych inwestycji budowlanych, do czego przyczyni się przede wszystkim niski wskaźnik pustostanów w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach. Po stronie popytowej sieci handlowe będą prawdopodobnie dążyć do dalszego zwiększania efektywności zajmowanej powierzchni magazynowej w celu zapewnienia dostaw do sklepów" - dodał Ferdinand Hlobil, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i magazynowych na Europę Środkową firmy.

Ponadto, jego zdaniem, może wzrosnąć popyt na powierzchnie produkcyjne dzięki powiązanym z gospodarką niemiecką firmom z branży motoryzacyjnej, a tegoroczne wyniki rynków Europy Środkowej będą zbliżone do odnotowanych w ubiegłym roku.

Dołącz do dyskusji: Popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce sięgnął 1,9 mln m.kw. w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl