SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Portale, prasa i rozgłośnie na Euro 2020: będą programy live, relacje wysłanników i felietony

„Przegląd Sportowy” wyda na zbliżające się Euro specjalny „Skarb Kibica”, Onet.pl przygotuje codzienną „Misję Euro”. Sport.pl przygotuje ponad 30 formatów wideo na żywo, zaś Polska Press grupa wyśle na turniej czwórkę reporterów. Specjalne programy przygotowały też Wirtualna Polska i Interia oraz czołowi nadawcy radiowi.

Article

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2020 wystartują w najbliższy piątek, 11 czerwca. Wyłączne prawa do transmisji ma Telewizja Polska, natomiast inni wydawcy mediów tradycyjnych i elektronicznych przygotowują specjalne treści na czas turnieju.

RASP: „Misja Euro” i „Skarb Kibica”

Redakcje Ringier Axel Springer Polska szykują kilka mocnych niespodzianek. Będzie więc codzienny program „Misja Euro” w Onecie, stałe studia meczowe, codzienny „Euroraport”, „Przegląd Kadr”, cykl redakcyjny „Korzenie Kadry”, a także „Skarb Kibica” – czyli dodatek do „Przeglądu Sportowego” i „Faktu”.

Jacek Stańczyk, redaktor naczelny serwisów sportowych RASP, podkreśla: - Nie wiem, jak do Euro będzie przygotowana nasza kadra, ale my już nie możemy doczekać się otwarcia mistrzostw. Jesteśmy gotowi, mamy ambitny plan i odpowiednich zawodników, żeby go zrealizować. Będą programy wideo, znane twarze, świetni piłkarze i oczywiście zalew tekstów poświęconych reprezentacji Polski i całemu turniejowi. Pokażemy też jak rodziła się reprezentacja, na którą tak liczymy – mówi.

Emitowaną od 11 czerwca codziennie o godz. 10.30 „Misję Euro” poprowadzą znani kibicom piłkarskim: Łukasz Wiśniowski i Krzysztof Marciniak. W programie w roli ekspertów pojawią się asy ofensywnej gry, byli znakomici piłkarze reprezentacji Polski: Tomasz Frankowski, Marek Citko, oraz Roman Kosecki i Jacek Ziober, którzy wraz z prowadzącymi będą analizować wszystko to, co dzieje się na Euro. Nie zabraknie też rozmów z innymi gośćmi, nie tylko ze świata futbolu. Program „Misja Euro” będzie emitowany na żywo na stronie głównej Onet.pl, na Facebooku Onetu Sport i „Przeglądu Sportowego” oraz na kanale Youtube „Przeglądu”.

Studia meczowe w Onecie

Kolejną stałą propozycją programową, przygotowywaną z okazji mistrzostw, będą studia meczowe emitowane przy okazji każdego meczu Polaków. Pierwsze z nich pojawi się w Onecie 14 czerwca przy meczu ze Słowacją (mecz o godz. 18:00) w godzinach 17:30 - 18:00 i 20:00 - 20:30, 19 czerwca przy meczu z Hiszpanią (mecz o godz. 21:00) w godzinach 20:30 - 21:00 i 23:00 - 23:30, 23 czerwca przy meczu ze Szwecją (mecz o godz. 18:00) w godzinach 17:30 - 18:00 i 20:00 - 20:30. Ekspertami w programie będą stali eksperci „Misji Euro”: Roman Kosecki, Tomasz Frankowski i Marek Citko.

Wysłannicy na mistrzostwa - w „Euroraporcie”

Kolejną propozycją ma być „Euroraport”  - codzienny, kilkunastominutowy program na żywo nadawany z Sopotu, czyli z bazy reprezentacji Polski. Program będzie realizowany od czwartku, 10 czerwca do finału Euro (11 lipca) o godzinie 20:00. Pojawi się na stronie głównej Onetu, FB i YT Onet Sportu i „Przeglądu Sportowego”. Wyjątkowo w dni meczów reprezentacji Polski „Euroraport” będzie realizowany wcześniej. Poprowadzą go wysłannicy Onetu Sport i „Przeglądu Sportowego” na Euro: Izabela Koprowiak, Robert Błoński, Mateusz Janiak i Dariusz Dobek. W studiu nie zabraknie zaproszonych do programu znanych gości.

W cyklu reportaży „Korzenie Kadry” redakcja pokaże, jak rodziła się nasza reprezentacja. Dziennikarze Onetu Sport i „Przeglądu Sportowego” przedstawią sylwetki kadrowiczów, ruszą też portugalskim szlakiem Paulo Sousy. Porozmawiają z ich rodzinami i przyjaciółmi, pokażą miejscowości, w których wychowali się reprezentanci oraz trener. Poznamy korzenie m.in. Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Kamila Glika, Piotra Zielińskiego, Macieja Rybusa, Jana Bednarka, Kamila Jóźwiaka, Michała Helika. Cykl będzie publikowany od 11 czerwca w Onecie Sport i „Przeglądzie Sportowym”.

Dodatki specjalne w „Przeglądzie Sportowym”

Z okazji Euro 2020 redakcja "Przeglądu Sportowego" przygotowała także dodatki specjalne i wydanie „Skarbu Kibica”. W czwartek (10 czerwca) dodatkiem do „Przeglądu Sportowego” będzie terminarz na ścianę Euro 2020. Dzień później (11 czerwca) wraz z „Przeglądem Sportowym” i „Faktem” ukaże się "Skarb Kibica". - Na 204 stronach znajdą się wszystkie informacje, potrzebne do tego, by przez miesiąc śledzić rozgrywki. Najwięcej miejsca poświęciliśmy oczywiście reprezentacji Polski i trenerowi Paulo Sousie, ale pozostałe 23 ekipy też zostały szczegółowo przedstawione – zapowiada Paweł Wołosik, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.
 
Piątkowe wydanie wraz ze „Skarbem Kibica” będzie dostępne również w aplikacji oraz dla subskrybentów przegladsportowy.pl i Mediaklub.pl. Redaktorami prowadzącymi dodatku są Marcin Dobosz i Maciej Szmigielski, a za jego przygotowanie graficzne odpowiada Cezary Piotrowski.

Agora z włąsnym „Skarbem Kibica”

Do zawodów piłkarskich przygotowują się też media Agory. Portal Sport.pl w trakcie Euro będzie miał swoich korespondentów m.in. w Anglii, Hiszpanii, Rosji, a także przy reprezentacji Polski. Przedstawiciele redakcji będą obecni na wszystkich meczach reprezentacji Polski oraz innych meczach naszej grupy, w fazie finałowej turnieju oraz na innych hitowych pojedynkach mistrzostw Europy.

Serwis mocno postawi na formaty wideo - przygotuje na Euro ponad 30 programów wideo na żywo, w tym "EuroSekcję Live", podczas której dziennikarze na gorąco będą analizować to, co angażuje polskich kibiców. Jak ustaliliśmy - korespondentami Sport.pl na Euro będą Paweł Wilkowicz, Dawid Szymczak, Bartłomiej Kubiak i Jakub Kręcidło. Programy wideo będą przygotowywać i prowadzić Paweł Wilkowicz, Dominik Wardzichowski, Konrad Ferszter, Piotr Majchrzak, Dawid Szymczak, Jakub Kręcidło i Antoni Partum.

Zimoch z felietonami na Euro

Publikacje dla kibiców piłkarskich przygotowuje także „Gazeta Wyborcza” i serwis Wyborcza.pl. Zarówno na portalu, jak i w papierowym wydaniu dziennika pojawią się m.in. artykuły i relacje z rozgrywek, a w piątek, 11 czerwca ukaże się „Skarb Kibica”.

W serwisie Wyborcza.pl codzienne będzie można czytać relacje dwóch korespondentów redakcji na mistrzostwa. Są nimi Rafał Stec i Marcin Wesołek. Nowymi felietonistami „Gazety Wyborczej” - specjalnie w związku z Euro - zostaną: Katarzyna Kiedrzynek (polska piłkarka, która grała w finałach Ligi Mistrzyń), Pablopavo (wokalista i pisarz Paweł Sołtys) oraz były dziennikarz sportowy - Tomasz Zimoch.

Więcej tekstów opublikuje w „Wyborczej” także pisarz Wojciech Kuczok, laureat Nagrody Nike, a pogłębione teksty newsowe i analizy napisze dla Wyborcza.pl Piotr Żelazny - wydawca magazynu „Kopalnia” i ekspert telewizyjny. W serwisie dostępne będą też kolejne felietony Philippa Lahma, kapitana reprezentacji Niemiec, która przed siedmiu laty zdobyła mistrzostwo świata.

Jan Tomaszewski ekspertem „Super Expressu”

„Super Express” w czwartek wypuści specjalny, bezpłatny 8-stronicowy dodatek „Supermagazyn na EURO”. Na łąmach znajdą się m.in. prognozy autorstwa Jana Tomaszewskiego, a także typy Włodzimierza Lubańskiego, Grzegorza Lato i Zbigniewa Bońka. Będzie też vademecum poświęcone Robertowi Lewandowskiemu, terminarz fazy grupowej i opis rywali Polaków.

Z kolei na stronie Sport.se.pl będzie można znaleźć ekskluzywne materiały z Sankt Petersburga i Sewilli, gdzie serwis ma swoich wysłanników z kamerą. - Chcemy pokazać również życie dziennikarzy podczas takich turniejów – zapowiada Jakub Waśko, szef serwisu Sport.se.pl i wydawca Se.pl. – Z każdego meczu przygotowana będzie relacja na żywo, pokażemy też lifestyle'ową treść Euro. Będziemy łączyć się z Przemkiem Ofiarą. Ekspertem "Super Expressu" będzie Jan Tomaszewski.

Raport „Super Euro” będzie również emitowany jako fragment codziennego programu – „Super Raport”, prowadzonego przez Kamilę Biedrzycką. Na sport.se.pl będzie można znaleźć także sylwetkę każdego piłkarza biorącego udział w Euro, terminarze, statystyki, najświeższe informacje, ciekawostki.

WP: 100 osób pracuje przy Euro

Także Wirtualna Polska planuje szeroko informować o wydarzeniach na Euro 2020. O turnieju będzie można czytać w sportowym serwisie WP SportoweFakty i na sportowych stronach o2.pl. Specjalny moduł pojawi się także na stronie głównej WP. O  zmaganiach będzie można słuchać w Open FM, a mecze turniejowe - oglądać za pośrednictwem aplikacji WP Pilot.
Wirtualna Polska przygotowała dla kibiców specjalny serwis dedykowany Euro 2020. Fani futbolu znajdą tam  m.in. terminarze meczów, tabele, drabinkę turniejową, komentarze ekspertów, materiały video oraz poszerzone statystyki. Część zestawień statystycznych będzie dla WP SportoweFakty przygotowywał znany serwis statystyczny SofaScore.

W pracę przy obsłudze Euro 2020 będzie zaangażowanych blisko 100 osób. - To dziennikarze, redaktorzy, reporterzy i wydawcy, stali współpracownicy, a także ludzie odpowiedzialni za produkcję video. Dla nas jako redakcji to kluczowy moment i sportowe święto – mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP SportoweFakty i wicenaczelny Wirtualnej Polski.

Skwierawski i Tuzimek „prosto z Mistrzostw”

Redakcja Wirtualnej Polski przygotowała też specjalny program na żywo poświęcony turniejowi – „Prosto z Mistrzostw”. Prowadzącymi program będą Mateusz Skwierawski i Dariusz Tuzimek, wśród ekspertów znajdzie się między innymi Radosław Majdan. W programie pojawią się wywiady z piłkarskimi gwiazdami z europejskiego topu oraz osobistościami sportu.

Oprócz programu dedykowanego Euro 2020 reporterzy WP zrelacjonują to wydarzenie także w innych produkcjach WP TV. Już od początku zgrupowania reprezentacji Polski wysłannicy łączą się z popołudniowym pasmem Newsroom. Dziennikarze opowiadają o przygotowaniach reprezentacji do turnieju, przygotowują rozmowy z ekspertami. Ponadto z wiedzy reporterów korzysta także WP News w swoim popołudniowym paśmie.

W bazie Polaków w Sopocie oraz w miastach gospodarzach polskich meczów (Petersburg i Sewilla) Euro będzie pracować kilkanaście osób, miedzy innymi reporterzy: Dariusz Faron czy Grzegorz Wojnarowski. – Euro odbywa się aż w 12 miastach Europy. Postanowiliśmy dotrzeć z naszymi treściami sportowymi znacznie szerzej niż tylko w obrębie jednego, dwóch gospodarzy piłkarskiego kontentu. Wirtualna Polska w tym roku przygotowała aż pięć platform komunikacji z kibicem na EURO – mówi Michał Chabas, Head of Sport w Wirtualnej Polsce.

Poza serwisem Sportowych Faktów specjalny boks poświęcony Euro 2020 będzie także umieszczony na Stronie Głównej Wirtualnej Polski. Wydawcy będą mogli żonglować kilkoma formatami tego specjalnego modułu - w zależności od rangi wydarzeń podczas mistrzostw. Częściowo w boksie Euro będzie wykorzystana Big Data, co pozwoli Użytkownika zaproponować więcej newsów w jednym, określonym miejscu.

Interia powiększa zespół sportowy

11 czerwca na Interii wystartuje „Strefa Euro 12:00”, codzienny program na żywo, z udziałem ekspertów i gości ze świata sportu i show-biznesu. Pojawią się komentarze audio do wszystkich meczów oraz relacje wprost ze stadionów. Dopełnieniem działań Interii będzie emisja nowej odsłony kampanii, w której Wilfredo Leon zachęca do śledzenia Euro 2020 w Sport Interia.

– Jesteśmy gotowi na relacjonowanie Euro 2020. Powiększyliśmy zespół Sport Interia. Pojawią się także zupełnie nowe produkcje i formaty, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających kibiców. Tym, którzy są znudzeni komentarzem telewizyjnym, bądź w trakcie meczów mistrzostw Europy będą podróżować oferujemy dynamiczny komentarz audio  – mówi Michał Białoński, dyrektor serwisu Sport Interia.

Program „Strefa Euro 12:00” będzie nadawany codziennie na żywo w samo południe, w Interii oraz serwisie Ipla aż do zakończenia turnieju. Program poprowadzi Paulina Czarnota-Bojarska, dziennikarka stacji Polsat Sport. Za realizację produkcji odpowiada Ipla. Każdy odcinek będzie podzielony na 4 segmenty: „Szybka Kontra” – relacje ze stadionów przygotowane przez Michała Białońskiego, Sebastiana Staszewskiego i Dariusza Wołowskiego z redakcji Sport Interia, „Sieciówka”, czyli przegląd internetu po każdym meczu, „Sędzia Kalosz” – łączenie na żywo z Łukaszem Rogowskim na temat pracy arbitrów. Czwartą część stanowić będą rozmowy z ekspertami i gośćmi ze świata sportu i show-biznesu m.in. Mateuszem Święcickim, Piotrem Dumanowskim z Eleven Sports, Hirkiem Wroną, youtuberem „Duży w maluchu”, Łukaszem Jurkowskim, oraz Piotrem Zolą Szulowskim, popularnym stand-uperem.

Wszystkie mecze turnieju będę w Interii relacjonowane na żywo w formie komentarza radiowego i tekstowego. Przy mikrofonie usłyszymy gwiazdy stacji Polsat Sport (Bożydara Iwanowa, Andrzeja Niedzielana, Cezarego Kowalskiego, Artura Wichniarka, Marcina Feddka i Radosława Majewskiego).

Z okazji rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce nożnej Grupa Interia uruchomiła drugą odsłonę kampanii reklamowej z udziałem Wilfredo Leona. Najlepszy siatkarz świata zachęca w niej do śledzenia poczynań „Biało-Czerwonych” w serwisie Sport.Interia.pl.

Konkurs i specjalny serwis w Radiu Zet

Radio Zet szykuje dla słuchaczy specjalne programy, piłkarskie zabawy i największe futbolowe przeboje. Na Radiozet.pl został uruchomiony też specjalny serwis na EURO 2020 (2021).

Wystartował też „Mistrzowski magazyn piłkarski”, przygotowywany przez redakcję sportową: można go słuchać codziennie do końca turnieju po godz. 9:45. Od 10 czerwca do 9 lipca po godz. 10:45 na antenie zagości „Mistrzowski niezbędnik Radia ZET”, a w nim informacje i ciekawostki około piłkarskie. Niedzielny „Sportowy finał tygodnia” (godz. 21:00 - 23:00) zostanie podporządkowany tematom Euro. Ponadto najważniejsze bieżące informacje z boisk będą nadawane codziennie w „Wiadomościach sportowych”.

Od poniedziałku, 14 czerwca do 2 lipca dziennikarze sportowi Radia Zet będą sprawdzali wiedzę piłkarską słuchaczy w konkursie "Euro na Euro w Radiu Zet". W konkursie do wygrania łącznie kilkanaście tysięcy euro oraz personalizowane koszulki kibica reprezentacji Polski.

Polska Press z wysłannikami na Euro

W środę, 9 czerwca własny wspólny dodatek na Euro 2020 wypuszczą także wszystkie dzienniki Polska Press Grupy. Dodatek będzie miał 32 strony objętości, ukaże się na papierze LWC (powlekanym). W środku znajdą się opisy składów drużyn, informacje o zawodnikach, stadionach, wywiady, ciekawostki o gwiazdach piłki, historia mistrzostw itd.

Podczas mistrzostw – jak zapowiada wydawca - będzie też zwiększona liczba stron sportowych w codziennych wydaniach oraz w poniedziałkowych dodatkach sportowych. Założona też została sekcja specjalna w serwisach internetowych: „Euro 2020”. - Uruchamiamy również program na żywo „Studio Kadra”. Po meczach odbywających się przed Euro (Polska z Rosją i Islandią) oraz po wszystkich meczach Polski na Euro będziemy prowadzić program na żywo (30 minut). Będzie dostępny w naszych serwisach oraz na Facebooku – informuje portal Wirtualnemedia.pl Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa wydawcy.

Polska Press ma też wysłanników specjalnych na Euro. – To trzech dziennikarzy i fotoreporter, plus materiały od korespondenta z Budapesztu i oczywiście własne – posłużymy się wiedzą i umiejętnościami 100 dziennikarzy sportowych w Polsce w regionach – uzupełnia Pazio.

Polskie Radio ze specjalnym serwisem

Sportowych emocji związanych z Euro nie zabraknie także w Polskim Radiu. Rozgrywki będzie można śledzić codziennie na antenie Trójki, Czwórki, Polskiego Radia 24 oraz w serwisie specjalnym Polskiego Radia - Euro2020.polskieradio24.pl.

W serwisie znajdą się wszystkie relacje dźwiękowe z anten radiowych, transmisje ze spotkań Polaków oraz specjalne audycje, zapowiedzi, wywiady, wejścia na żywo i analizy.W zakładce „Prosto z Euro” będzie można odsłuchać związanych z turniejem audycji przygotowywanych przez redaktorów Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24. Kibice mogą zatem liczyć na zażarte dyskusje o piłce, wypowiedzi ekspertów, spotkania z ciekawymi gośćmi, ale też na komentarze, niekoniecznie związane z samymi meczami, poruszające polityczno-społeczny aspekt mistrzostw Europy.

Serwis specjalny to także m.in.wgląd w turniejową drabinkę, gdzie na bieżąco można będzie śledzić wyniki i sytuację w poszczególnych grupach Euro 2020, informacje o każdej z 24 reprezentacji, jakie awansowały do mistrzostw, nowiny z obozu danej ekipy, a także piłkarska historia. Kibice znajdą również galerię zdjęć - nie tylko tych ilustrujących sam turniej, ale także pochodzących z wcześniejszych meczów eliminacyjnych czy spotkań towarzyskich, które poprzedzały Euro 2020.

Euro 2020 odbędzie się między 11 czerwca a 11 lipca 2021 roku. Impreza miała mieć miejsce rok temu, ale z powodu pandemii COVID-19 została przeniesiona na 2021 rok.

Wyłączne prawa do pokazywania wszystkich pojedynków piłkarskich rozgrywek w naszym kraju posiada Telewizja Polska. Ani Telewizja Polsat ani żaden inny nadawca nie nabył sublicencji do pokazywania wybranych meczów piłkarskich rozgrywek.

Meczowe spotkania zostaną pokazane na żywo w TVP1 lub TVP2, TVP Sport i TVP 4K oraz w internecie. Wśród komentatorów znajdą się Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski i Mateusz Borek, a także Maciej Iwański, Michał Zawacki i Sławomir Kwiatkowski. W gronie ekspertów pojawią się m.in. stale współpracujący z TVP Sport Sebastian Mila, Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow, Andrzej Strejlau czy Robert Podoliński oraz Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak, Kamil Kosowski, Jan Tomaszewski, Michał Listkiewicz, Piotr Świerczewski, Łukasz Trałka, Tomasz Kuszczak, Tomasz Iwan, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Kazimierz Węgrzyn, Arkadiusz Onyszko, Waldemar Fornalik i Marek Papszun.

Dołącz do dyskusji: Portale, prasa i rozgłośnie na Euro 2020: będą programy live, relacje wysłanników i felietony

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Terier
Cytat: "oczywiście zalew tekstów poświęconych reprezentacji Polski..."
Ten zalew szybko zamieni się w wąski strumyczek, albo bagienko.
odpowiedź