SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Posłowie PO zarzucają TVP Info faworyzowanie Jakiego. Olechowski: regularnie informujemy o aktywności Trzaskowskiego

Michał Szczerba i Cezary Tomczyk z PO złożą w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie z zarzutem, że TVP Info może prowadzić nielegalną agitację na rzecz Patryka Jakiego z PiS. - TVP Info informuje o działaniach polityków proporcjonalnie do ich aktywności. Wbrew temu co twierdzi Michał Szczerba, Rafał Trzaskowski regularnie gości w programach informacyjnych TVP - odpowiada Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki Article

Posłowie Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba i Cezary Tomczyk swoje zastrzeżenia co do relacjonowania przez TVP Info kampanii czołowych kandydatów na prezydenta Warszawy opierają na raporcie serwisu Polityka w Sieci. Według tej analizy w ciągu ostatnich 30 dni publikacje na profilach TVP Info w social media o Patryku Jakim mogły dotrzeć do 10,7 mln odbiorców i osiągnęły 605,2 tys. dolarów ekwiwalentu reklamowego. W przypadku materiałów o Rafale Trzaskowski było to tylko 3,66 mln odbiorców i 81,4 tys. ekwiwalentu.

- Czy portale TVP Info są częścią sztabu Patryka Jakiego - zapytał na Twitterze Michał Szczerba. - Nachalna ekspozycja Jakiego na portalach TVP Info może być złamaniem Kodeksu Wyborczego. Jej wartość można oszacować za pomocą ekwiwalentu reklamowego. „Kto, w związku z wyborami, udziela korzyść majątkową o charakterze niepieniężnym - podlega grzywnie do 100 tys. zł” (art. 506) - opisał.

- Składamy wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o podjęcie czynności sprawdzających - zapowiedział. Wniosek w poniedziałek ma trafić do przewodniczącego PKW Wojciecha Hermelińskiego.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca Rafałowi Trzaskowskiemu wytknięto w TVP Info spot sprzed 9 lat z udziałem Michała Żebrowskiego. Natomiast parę dni później polityk sprzeczał się z pytającym go o tę sprawę reporterem TVP Info.

Jarosław Olechowski: Trzaskowski regularnie gości w naszych programach informacyjnych

Z zarzutami polityków PO nie zgadza się Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Szanowni Państwo, jestem zaskoczony zarzutami jakie politycy Platformy formułują pod adresem TVP Info. Dziennikarze TVP regularnie informują o aktywności Rafała Trzaskowskiego, choć jego sztab wyborczy utrudnia pracę reporterom, np. nie wpuszczając ekipy TVP do kampanijnego busa - napisał Olechowski w sobotę po południu na Twitterze.

Do opisanej przez Olechowskiego sytuacji doszło miesiąc temu, kiedy Rafał Trzaskowski w ciągu 18 godzin spotkał się z mieszkańcami 18 dzielnic Warszawy. - TVP nie można było wyrzucić z busa, bo nie dostali do niego zaproszenia. Dla kłamliwych propagandzistów z TVP miejsca nie ma. Mogą jechać sami np. autobusem albo tramwajem. Zaś spotkania są otwarte - wyjaśnił to Grzegorz Drobiszewski z Młodych Demokratów, młodzieżówki PO.

- Szanowni Państwo, TVP Info informuje o działaniach polityków proporcjonalnie do ich aktywności. Wbrew temu co twierdzi Michał Szczerba, Rafał Trzaskowski regularnie gości w programach informacyjnych TVP - dodał Jarosław Olechowski.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 208 186 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,65 proc.

Na Facebooku kanał ma 335 tys. fanów, a na Twitterze - 654 tys. obserwujących.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Posłowie PO zarzucają TVP Info faworyzowanie Jakiego. Olechowski: regularnie informujemy o aktywności Trzaskowskiego

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Niestety to prawda. Wolę Trzaskowskiego, wolę PO.
Jaki mnie się nie podoba. Obraża Trzaskowskiego i zraża do siebie warszawiaków.
29 28
odpowiedź
User
Gary
Oczywiście że Trzaskowski regularnie gości na antenie TVP. "Trzaskowski kłamie...", ""Trzaskowski nie wie...." "Trzaskowski nie potrafi" "Platforma nie wspiera Trzaskowskiego" "Fatalna kampania Trzaskowskiego". I jest go tylko trochę mniej na antenie od Jakiego "Warszawiacy popierają Jakiego..." "Jaki: dość korupcji w Warszawie! " "Oddajmy Warszawę warszawiakom - mówi Jaki..." "wspaniały plan Jakiego dla stolicy...."
39 75
odpowiedź
User
On
Panie Olechowski "informować" a nie oczerniać.
Oglądam czasami TVP Info i regularnie widzę i słysze obsesyjne walenie w Trzaskowskiego i wychwalanie Jakiego.
W tym sensie Trzaskowski regularnie gości na antenie ale zawsze jako negatywny bohater.
35 61
odpowiedź
User
Sehn
Czyli to TVP jest winna, nietęgie mózgi siedzą w sztabie Rafała, że już zrzucają z siebie winę za ewentualną porażkę...
80 23
odpowiedź
User
Jakub
Uwarzam, rze Pan Olechowski, niczym Panowie Karnowscy, to katolik i uczciwy człowiek, który zawsze mówi prawdę. Nigdy nie przeinacza faktów, zawsze jest jak kryształ przejrzysty, wzorce czerpie z PiSowskich Sevres, na przykład Pana Kurskiego.
82 22
odpowiedź