SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kara dla Power TV w Czechach. Winnicki: Po drugiej dawce szczepionki udam się do Pragi

Czeski odpowiednik KRRiT ukarał finansowo kanał Power TV.  - Nie otrzymałem jeszcze informacji z naszego czeskiego biura w sprawie tej kary - mówi Michał Winnicki, właściciel MWE Networks International.

Michał WinnickiArticle

Nadawca kanału Power TV musi zapłacić w Czechach równowartość 3,5 tys. zł kary i 175 zł kosztów postępowania.  Zdaniem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) w Pradze, spółka MWE Networks International naruszyła miejscowe przepisy. Czeskie prawo nakłada na nadawców obowiązek przedstawienia sprawozdań z propagowania umiejętności korzystania z mediów. Muszą informować jakie działania edukacyjne w tym zakresie podjęli. Zdaniem czeskiego regulatora rynku radiowo-telewizyjnego spółka MWE Networks International takowego sprawozdania nie przedstawiła, choć wiele razy była do tego wzywana.

Właściciel MWE Networks: Wkrótce udam się do Czech

Decyzję czeskiego regulatora skomentował w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl właściciel spółki MWE Networks. - Nie otrzymałem jeszcze informacji z naszego czeskiego biura w sprawie tej kary. Oczywiście działamy dalej na rynku czesko-słowackim, ale biznes prowadzi tam osobna spółka zajmująca się dystrybucją, która ma własny budżet i sama reguluje swoje zobowiązania. Ze względu na pandemię nie miałem możliwości odwiedzenia Czech od ponad roku, ale zrobię to niezwłocznie po przyjęciu drugiej dawki szczepionki - poinformował nas Michał Winnicki.

Polski Power TV od 2013 roku, czeski od 2018

Power TV rozpoczął nadawanie w Czechach i na Słowacji w sierpniu 2018 roku. Był nadawany z Astry 23,5E. Przekaz stacji nie był kodowany. Kanał nadawał też z regionalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. W październiku 2019 roku zakończono emisję satelitarną, która docierała m.in. do abonentów słowackiej platformy Skylink. Power TV pozostał jednak w ofercie operatora kablowego Vodafone. Po zakończeniu nadawaniu satelitarnego czeska koncesja została cofnięta, ale postępowanie RRTV dotyczyło okresu, kiedy stacja jeszcze nadawała. Polski Power TV rozpoczął nadawanie w listopadzie 2013 roku. W tym roku polska Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała nadawcy koncesję na 10 lat.

14 kanałów związanych z MWE Networks

W skład Grupy MWE Network, związanej z Michałem Winnickim, wchodzi 14 kanałów telewizyjnych: dokumentalny Adenture, uruchomiony niedawno naziemnie i adresowany do osób starszych Antena, biznesowy Biznes24, filmowy Filmax, muzyczno-rozrywkowy Gold TV, poświęcony domom i ogrodom Home TV, prezentujący muzykę dziecięcą Junior Music, muzyczny Nuta.TV, wspomniany wcześniej Power TV, telezakupowy Super TV, dziecięcy Top Kids i dokumentalny Ultra 4K TV. Firma ma też dwa kanały o charakterze regionalnym: Echo 24 i TVC (dawniej NTL Radomsko).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kara dla Power TV w Czechach. Winnicki: Po drugiej dawce szczepionki udam się do Pragi

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Disney
Winnicki w Pradze ma najwyżej skrzynkę pocztową.
odpowiedź
User
Betty
Winnickiego poznałam kiedy kupił NTL Radomsko. Takiego picu nie słyszałam nawet od męża kiedy się do mnie zalecał. Facet takie farmazony nawijał całej ekipie NTL o cudach jakie chce zrobić w TV by dwa miesiące później wszystkich nas wywalić na pysk z pracy. Jak się okazało chodziło mu tylko o nadajniki które były własnością NTL. Pracowałam w mediach 27 lat ale nigdy nie spotkałam takiego kłamcy. Nigdy.....

PS: całe jego imperium miesci się w bloku w Szczecinie. Z tymi 3,5 kary też może być problem. To dla niego sporo kasy....
odpowiedź
User
Aimar
Winnicki ma biuro w Czechach???

Jedyne co może mieć to konto e-mail na czeskim serwerze. Darmowe....
To golas i Dyzma w branży TV
odpowiedź