SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powołano nowe rady nadzorcze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia

Przemysław Tejkowski, Radosław Włoszek i Dariusz Lasocki zostali powołani przez ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza do rady nadzorczej Telewizji Polskiej, a Artur Kubaj, Zbigniew Hajłasz i Maciej Jankiewicz do rady nadzorczej Polskiego Radia.

Przemysław Tejkowski w latach 2009-2011 był członkiem zarządu Telewizji Polskiej. Ukończył studia aktorskie, był związany z teatrami w Tarnowie, Zielonej Górze, Rzeszowie i Krakowie. W latach 2007-2011 był dyrektorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Radosław Włoszek jest politykiem PiS, obecnie pełni funkcje przewodniczącego Rady Powiatu w Oświęcimiu i wiceprzewodniczącego Konwentu Przewodniczących Rad Powiatu Województwa Małopolskiego.

Dariusz Lasocki jest radcą prawnym, doktorantem w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. W przeszłości pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako doradca ówczesnego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Obecnie jest radnym w warszawskiej dzielnicy Praga Południe.

Artur Kubaj w przeszłości był członkiem rady nadzorczej Polskiego Radia Szczecin. Pracuje w szczecińskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej, był działaczem AWS i Samoobrony.

Zbigniew Hajłasz jest działaczem PiS we Wrocławiu. W latach 2006-2010 zasiadał w radzie nadzorczej Radia Wrocław, przez pewien czas pełnił też obowiązki prezesa spółki. Wcześniej pracował m.in. jako nauczyciel i pracownik naukowy uczelni wyższych.

Tydzień temu minister skarbu państwa mianował członków zarządów obu publicznych nadawców. W TVP prezesem został Jacek Kurski, a wiceprezesem Marcin Stanecki. W Polskim Radiu funkcję prezesa objęła Barbara Stanisławczyk, a członków zarządu - Jerzy Kłosiński i Marcin Palade.

Minister skarbu państwa powołuje zarządy i rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia na podstawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która weszła w życie w zeszły piątek. Nowe kierownictwa zostały mianowane na czas nieokreślony, przy czym nowelizacja będzie obowiązywać do 30 czerwca br.

Dołącz do dyskusji: Powołano nowe rady nadzorcze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
San Martin
A co oni będą nadzorować? Przekaz z Nowogrodzkiej?
odpowiedź
User
Gorky Park
Co będę nadzorować ? comiesięczne przelewy gotówki na ich konta:-) po to ich powołano.
odpowiedź
User
Rob
A kto nadzorował przekaz z Belwederu od wujka Bronka ?
odpowiedź