SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Onet-RASP, MCI i Dirlango wśród założycieli fundacji Digital Poland wspierającej cyfrową transformację

Firmy Dirlango, Ghelamco, MCI Capital, Grupa Onet-RAS Polska, Polpharma i T-Mobile Polska to założyciele fundacji Digital Poland, która ma wspierać polskie przedsiębiorstwa w procesie cyfrowej transformacji i tworzyć własne projekty wspierające krajową gospodarkę. Na czele Digital Poland stanął Aleksander Kutela, prezes Grupy Onet.

Aleksander Kutela, Impact CEE w Krakowie Article

Fundacja Digital Poland została powołana we współpracy z założoną w 2015 r. Digital Switzerland, której pomysłodawcą i założycielem był Marc Walder, CEO koncernu Ringier. Wcześniej lokalna wersja fundacji powstała już w Serbii. Digital Poland jest zatem trzecią adaptacją inicjatywy.

Według zapowiedzi fundacja będzie skupiała firmy, samorządy i ośrodki akademickie i wspierała budowanie pełnego ekosystemu niezbędnego do rozwoju cyfrowych innowacji oraz projekty w tych obszarach w których Polska ma szansę być konkurencyjna na globalnych rynkach.

Prezesem fundacji Digital Poland został Aleksander Kutela, CEO Grupy Onet.

- Chcemy aby Polska w pełni wykorzystała możliwości jakie daje cyfrowa transformacja i umocniła swoją pozycję w globalnym ekosystemie przedsiębiorczości i innowacji - podkreśla Kutela. - Wierzymy że warunkiem sukcesu jest wzmacnianie współpracy z wiodącymi ośrodkami na świecie, międzynarodowa promocja oraz przede wszystkim rozwój pełnego ekosystemu innowacji cyfrowych na wzór tych działających np. w Dolinie Krzemowej, Londynie czy Zurichu - mówił Kutela podczas ogłaszania powstania fundacji na konferencji Impact '17 w Krakowie.

Szef fundacji zapowiada, że będzie ona działać w takich obszarach jak udostępnianie wiedzy o roli innowacji i cyfryzacji w gospodarce, pomoc spółkom w przechodzeniu procesu cyfrowej transformacji czy tworzenie odpowiedniego systemu prawnego wokół gospodarki cyfrowej.

Jak zapowiedział Kutela, nowi członkowie mają dołączać w kolejnych miesiącach, ale członkostwo nie jest ograniczane do biznesu - fundacja zaprasza także samorządy, inne jednostki administracji, instytucje naukowe czy organizacje non profit.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Onet-RASP, MCI i Dirlango wśród założycieli fundacji Digital Poland wspierającej cyfrową transformację

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arek Szpekowicz
Pytanie do prawników: czy niemcy mają prawo zakładać firmy które mają w nazwie Polska lub Poland? Mnie się wydaje że nie powinni mieć takiego prawa
odpowiedź
User
Rysiek w swetrze
Serbia i Polska dwie kolonie niemiec.
odpowiedź
User
jadek
armand czy raczej burak?
odpowiedź