SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powstało stowarzyszenie gier i zakładów

W Brukseli doszło do utworzenia Europejskiego Stowarzyszenia Gier i Zakładów - European Gaming and Betting Association (EGBA).

Jednym z jego założycieli została firma UNIBET. EGBA zastąpiła poprzednią organizację – istniejące od 2003 roku Europejskie Stowarzyszenie Zakładów (EBA).

EGBA stawia sobie za cel wprowadzanie na europejskim poziomie konkurencyjnych i zgodnych z zasadami fair play regulacji rynku gier. Stowarzyszenie podkreśla, że konsumenci powinni mieć szeroki dostęp i wybór operatora oferującego jak najkorzystniejsze rozwiązania. Klienci muszą mieć możliwość brania udziału w zawodach o jak najwyższych standardach. Celem Stowarzyszenia jest wypracowanie uniwersalnego kanonu reguł i zasad, który stanie się klarowny dla wszystkich uczestników rynku.
 
Powstałe w Brukseli EGBA zrzesza głównych operatorów rynku gier i zakładów internetowych. Oprócz firmy UNIBET, członkiem EGBA są także firmy: Bet–at-home.com, bwin, Carmen Media Group, Expekt, Interwetten, PartyGaming.

O zadaniach EGBA mówi jej nowa Sekretarz Generalny, Sigrid Ligne: „Nadszedł czas na dialog i wypracowanie wspólnego stanowiska. Zadaniem EGBA jest działanie mające na celu stworzenie transparentnego i uregulowanego rynku gier i zakładów, tak aby największymi jego beneficjantami byli konsumenci”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstało stowarzyszenie gier i zakładów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl