SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstanie nowy terminal przeładunkowy w Gdańsku

PERN Przyjaźń i Oiltanking GmbH podpisały umowę joint venture, aby wspólnie zaprojektować  i zbudować terminal magazynowo przeładunkowy materiałów płynnych  w polskim Porcie w Gdańsku, podał PERN w komunikacie.

Powstanie nowy terminal przeładunkowy w Gdańsku

"Dla PERN-u terminal stwarza długoterminową szansę opracowania nowoczesnej infrastruktury, aby sprostać zwiększającym się potrzebom energetycznym Polski, jednocześnie zdywersyfikować  źródła przychodów i lepiej wykorzystać swoje środki, zwiększając wartość Grupy PERN. Dla Oiltanking wejście na szybko rosnący polski rynek oznacza realizację celów strategicznych" - głosi komunikat.

Baza Magazynowo Przeładunkowa zostanie wybudowana w Porcie Północnym w Gdańsku, w bliskiej odległości od Naftoportu, dysponującego pirsami, gdzie można rozładować i załadować tankowce o pojemności do 300,000 DWT, podała spółka.

"Maksymalne zanurzenie w Porcie Północnym wynosi 15 m. Działka przeznaczona na Bazę Magazynową wystarczy dla zbudowanie ponad 800,000 m3 pojemności magazynowej" - czytamy dalej.

Baza potencjalnie będzie w stanie magazynować i przeładowywać ropę naftową, produkty ropopochodne i produkty petrochemiczne.

"Opracowanie, budowa, nadzór i działalność bazy będzie przeprowadzona przez spółkę celową, która ma zostać nazwana 'Oiltanking PERN Gdańsk' Sp. z o.o., PERN i Oiltanking będą posiadać po 50% udziałów w tej spółce" - podał też PERN w komunikacie.

PERN Przyjaźń to spółka ze 100-proc. udziałem skarbu państwa zajmująca się logistyką naftową. Zarządza siecią ponad 2,6 tys. km rurociągów naftowych i produktowych oraz liczącą blisko 3 mln m. sześc. powierzchnią parków magazynowych na surowiec. PERN transportuje do polskich i niemieckich rafinerii oraz tranzytem przez Naftoport ok. 48 mln ton ropy rocznie.

Oiltanking GmbH jest jednostką podlegającą pod Marquard & Bahls AG, w Niemczech, wiodącego przedsiębiorstwa naftowego.  Oiltanking jest drugim co do wielkości największym niezależnym dostawcą usług magazynowych dla produktów naftowych, chemicznych i gazów na świecie. Firma posiada i obsługuje 72 terminale w 22 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Indiach, jak również w Azji. Oiltanking posiada łączną pojemność wynoszącą 19,3 mln m. sześc. (ISB)
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstanie nowy terminal przeładunkowy w Gdańsku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl