SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstanie spin-off serialu „W garniturach”

Serial „W garniturach” dzięki obecności na platformie Netflix zyskał nowe grono fanów, a w 2023 odnotował najwyższy wynik oglądalności w historii badania Nielsena obejmującego platformy streamingowe. Stacja NBC korzystając z popularności tego dramatu prawniczego, zdecydowała się zamówić spin-off serialu.

„W garniturach”, Netflix„W garniturach”, Netflix

Przypomnijmy, że według badań Nielsena, w 2023 r. liczba godzin korzystania przez subskrybentów ze streamingu wzrosła o 21 proc., a widzowie w USA spędzili na oglądaniu transmisji strumieniowej równowartość ponad 21 milionów lat – czyli nieco ponad 11 bilionów minut, czyli 183,96 miliardów godzin. Był to drugi rok z rzędu, w którym czas transmisji strumieniowej wzrósł o ponad 20 proc., co nie jest wielką niespodzianką, biorąc pod uwagę, że transmisja strumieniowa stanowi zdecydowanie największą część aktualnego wykorzystania telewizji: stanowiła 36 proc. całkowitego wykorzystania telewizji w roku w porównaniu do 30 proc. w przypadku telewizji kablowej i około 23 proc. w przypadku sieci nadawczych.

Rekordowa oglądalność  
Dramat prawniczy „W garniturach” wyprodukowany przez USA Network w 2023 roku serial oglądano w Stanach Zjednoczonych przez 57,7 miliarda minut, co stanowi najwyższą sumę, jaką Nielsen kiedykolwiek odnotował w ciągu czterech lat publikowania rocznej sumy transmisji strumieniowych. Około 53,1 miliarda minut w „W garniturach” przypadło na 28 tygodni transmisji zarówno w serwisie Netflix, jak i Peacock. Pozostałe 4,6 miliarda pochodziło z 25 tygodni*, w których serial obecny był wyłącznie na platformie Peacock. (*Tak, rok ma tylko 52 tygodnie, ale pomiar Nielsena za rok 2023 obejmuje również tydzień od 26 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 r.).

Widząc potencjał w kontynuacji serialu, stacja NBC zamówiła spin-off „W garniturach: L.A.”. Opowiada on historię zupełnie nowej postaci, Teda Blacka, byłego prokuratora federalnego z Nowego Jorku, który, jak głosi oficjalne streszczenie: „odnalazł się na nowo, reprezentując najpotężniejszych klientów w Los Angeles”.

Nowa historia  
„Jego firma znajduje się w punkcie kryzysowym i aby przetrwać, musi przyjąć rolę, którą przez całą karierę gardził” – czytamy dalej w opisie. „Ted otoczony jest grupą wybitnych współpracowników, którzy wystawiają na próbę swoją lojalność zarówno wobec niego, jak i siebie nawzajem, nie mogąc powstrzymać się od łączenia życia osobistego i zawodowego. Wszystko to dzieje się w czasie gdy wydarzenia sprzed lat powoli wychodzą na jaw, i dowiadujemy się, dlaczego Ted zostawił wszystko i wszystkich, których kochał” – informuje stacja NBC.

Aaron Korsh, który stworzył serial „W garniturach” dla USA Network, napisze scenariusz do odcinka pilotażowego i będzie producentem wykonawczym wraz z Davidem Bartisem i Dougiem Limanem (dla Hypnotic), Genem Kleinem i reżyserką Victorią Mahoney.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się pod koniec marca w Vancouver w Kanadzie. 

Serial „W garniturach” w Polsce także dostępny jest w ofercie platformy Netflix.

Dołącz do dyskusji: Powstanie spin-off serialu „W garniturach”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fifirifi
Odgrzewanie kotleta?
odpowiedź