SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PFN w kampanii o Powstaniu Warszawskim przypomina wsparcie aliantów dla Polaków (wideo)

Polska Fundacja Narodowa rozpoczęła międzynarodową kampanię z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Akcja, skierowana głównie do mieszkańców Europy Zachodniej i USA, jest oparta na spocie opowiadającym o operacji Frantic 7.

Spot PFN opowiadający o operacji Frantic 7 Article

W ramach operacji Frantic 7 samoloty amerykańskie 18 września 1944 roku zrzuciły nad Warszawą środki wsparcia dla powstańców. W akcji uczestniczyło 107 samolotów B-17, była to największa operacja zrzutowa w czasie Frantic 7.

Animowany spot przygotowany na zlecenie PFN podkreśla, że przez 63 dni Powstania Warszawskiego Polacy walczyli głównie o własnych siłach, otrzymując jedynie niewielkie wsparcie z akcji zrzutowych organizowanych przez aliantów.

 

- Celem naszej kampanii jest pokazanie opinii międzynarodowej, szczególnie tej w Stanach Zjednoczonych, że polska armia, wypełniając sojuszniczy obowiązek wobec aliantów, walczyła nie tylko na wszystkich frontach; również w kraju trwał zażarty opór przed niemieckim okupantem. Zdajemy sobie sprawę, że opowiadanie o polskiej historii tym, którzy jej nie znają, musi być przeprowadzone tak, aby pobudzić emocje odbiorcy i zainteresować opowieścią - tłumaczy Robert Lubański, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

- Takim ciekawym wątkiem w opowiadanej przez nas historii Powstania Warszawskiego jest operacja Frantic 7, największa, najbardziej spektakularna operacja zrzutów z pomocą dla walczącej Warszawy - dodaje.

Kampania oprócz spotu obejmuje serwis internetowy 1944uprising.com (zawierający m.in. historię operacji Frantic 7, relacje świadków, w tym wspomnienia gen. Tadeusza Bora Komorowskiego, oraz koloryzowane zdjęcia z Powstania Warszawskiego), a także działania w social media oraz w wybranych polskich i zagranicznych mediach tradycyjnych (m.in: CNN, BBC, France24, „The New York Times”, WP, Onet, „Wprost”, „Do Rzeczy”).

Produkcją spotu zajęło się studio kreatywne Tengent.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PFN w kampanii o Powstaniu Warszawskim przypomina wsparcie aliantów dla Polaków (wideo)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jajo
Patrzę na ten film i boję się pytać o to, na ile była faktura...
13 12
odpowiedź
User
nc
Ale tak właściwie to po co ta cała akcja?
10 12
odpowiedź
User
Amman
PFN może w ogóle powinno zająć się zlecaniem produkcji do gier komputerowych. Jakość merytoryczna tego filmiku jest żadna, a warstwa artystyczna mocno dyskusyjna moim zdaniem.
9 10
odpowiedź
User
Pamiętajmy o wszystkim w Powstaniu
Katastrofa dla miliona ludzi, śmierć 200 000 ludzi, bohaterstwo 20 tysięcy żołnierzy i bezgraniczna głupota kilku dowódców którzy zdecydowali o powstaniu gdy 3 tygodnie wcześniej sami kazali wysyłać całą broń na wschód na akcję Burza.
12 14
odpowiedź
User
ja
Wygląda ten spot jak czołówka do jakiejś strzelanki. Powstanie Warszawskie nie jest wydarzeniem które musi cały świat znać i nie rozumiem po co oni chcą to całemu światu tłumaczyć.
11 12
odpowiedź