SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Pożar w siedzibie TVP Info - „W tyle wizji” opóźnione, z innego studia i z telefonem dot. „Szkła kontaktowego”

W poniedziałek wieczorem w siedzibie programów informacyjnych Telewizji Polskiej doszło do pożaru w rozdzielni prądu. W konsekwencji program „W tyle wizji” w TVP Info nadano z 40-minutowym opóźnieniem ze studia w siedzibie głównej TVP.

Rafał Ziemkiewicz i Marcin Wolski w awaryjnym studiu „W tyle wizji” Article

Poniedziałkowe wydanie „W tyle wizji” w TVP Info nie zaczęło się zgodnie z ramówką o godz. 21:50, tylko o 22:30. W międzyczasie kanał pokazał powtórkę jednego z wydań „Magazynu śledczego Anity Gargas”.

Na początku „W tyle wizji” Marcin Wolski, prowadzący to wydanie z Rafałem Ziemkiewiczem, poinformował, że jest ono nadawane z opóźnieniem i z innego studia, mieszczącego się nie w siedzibie stacji programów informacyjnych Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy, tylko w siedzibie głównej TVP przy ul. Woronicza. Zaznaczył, że przyczyną jest awaria techniczna.

Na twitterowym profilu „Magazynu śledczego Anity Gargas” poinformowano, że w biurze przy placu Powstańców Warszawy doszło do pożaru w rozdzielni prądu. - Gdyby Titanic miał taką ekipę jak TVP Info, to by nie zatonął. Dają radę. Za chwilę wejdziemy na antenę - relacjonował na Twitterze Rafał Ziemkiewicz.

Z kolei Rafał Ziemkiewicz kpił z tej sytuacji, sugerując, że sprawcami awarii mogli być liderzy KOD-u i Obywateli RP.

Opóźnienie „W tyle wizji” sprawiło, że „Info wieczór” i kolejne pozycje z wieczornej ramówki TVP zostały przesunięte o pół godziny.

Telefon od widza „Szkła kontaktowego”

Pod koniec „W tyle wizji extra” do studia dodzwonił się mężczyzna, który stwierdził, że chciał się połączyć ze „Szkłem kontaktowym” w TVN24. - Jakoś tak myślałem, że panowie zmienili stację i pracują w TVN-ie - dodał. - Oj, to nas pan tu sięgnął, zmacał pod żebro. A gdybyśmy pracowali w TVN-ie, to coby chciał nam pan powiedzieć? - zapytał Rafał Ziemkiewicz.

- Proszę panów, nie o to mi chodzi. Tylko o to, że wasz program jest lustrzanym odbiciem pierwowzoru, który nazywa się „Szkło kontaktowe” - ocenił widz. Na to Ziemkiewicz zwrócił uwagę, że w „W tyle wizji” pokazywane są autorskie materiały: nie same zabawne wypowiedzi polityków i sytuacje z ich udziałem, tylko wzbogacone o fragmenty piosenek, filmów i seriali.

- Pozdrawiam, towarzysza Wolskiego szczególnie - rzucił na koniec widz, nawiązując do tego, że Marcin Wolski w latach 1975–1981 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (po ogłoszeniu stanu wojennego został zwolniony z Polskiego Radia, wydano też zakaz zatrudniania go w mediach państwowych).

Widzowie żartowali też ze „Szkła kontaktowego”

Dodajmy, że osoby starające się zbić prowadzących z pantałyku od czasu do czasu dzwonią również do „Szkła kontaktowego”. Najpopularniejszy stał się fragment z sierpnia 2011 roku, kiedy widz na antenie nie chciał rozmawiać z gospodarzami programu, tylko podawał hasło „Okoń”. Niedługo potem na podobne żarty ze „Szkła” umawiali się użytkownicy portalu Wykop.pl.

 

Z kolei wiosną 2013 roku, kiedy szeroko krytykowano ofertę platformy nc+ (jej współwłaścicielem jest TVN), startującej wtedy po fuzji Cyfry+ z N, do programu dzwonili zdenerwowani klienci. A na początku 2015 roku kilkoro widzów na antenie „Szkła kontaktowego” dziwiło się, że TVN24 nie informuje o publikacjach „Wprost” na temat Kamila Durczoka.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. TVP Info miało 3,83 proc. udziału w rynku oglądalności, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pożar w siedzibie TVP Info - „W tyle wizji” opóźnione, z innego studia i z telefonem dot. „Szkła kontaktowego”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bolev
pali się gdzie gaśnica?
32 5
odpowiedź
User
Synergia
Pozar w TVP INFO? Raczej cos sie pali kolo tylkow szefow TAI. Postawili na niewlasciwego konia i za chwile beda sie zegnac.
44 15
odpowiedź
User
Wdse
Najpierw ich Bóg pokarał, a potem zostali wyśmiani.
47 15
odpowiedź
User
Gość
Kurski pali kwity ;)
52 12
odpowiedź
User
guessst
Dywersja tooottttalnej opozycji. Dewastuja biura poltykirow pis,podpalają tvpis.
13 35
odpowiedź
User
no proszę
artykuł powstał praktycznie nocą,a już kilka hejtów na poziomie obecnego szkła kontaktowego jedna osoba bądź kilka zdążyła,zdążyli?Umieścić,brawo wy,za czas reakcji,za dno i nienawiść jaką prezentujecie nie.Jeszcze Boga miesza do swojego ściekotania;wiesz na czym polega demokracja?
A co ma pożar do szkła i telefonu?tak każdy odcinek komentujecie,co się w nim działo,czy tak się świetnie złożyło,extra sytuacja?Już kiedyś przerabialiśmy temat absurdalności takiego zarzutu,którym możnaby obarczyć wszystkie programy satyryczne,czy jakiekolwiek,do ktorych dzwonią słuchacze,widzowie,a które prowadzone są przez duety i w których komentuje się m.in wydarzenia dnia,pokazuje materiały,filmiki.Osobną kwestią jest czy nie jest odwrotnością,przy zachowaniu wszystkich,prawie wszystkich podobieństw,odwrotnością polityczną;tak jakniektórzy uważają o tvn i r.Maryja.Dobrze,że tvp wyszło z tym pomysłem,a ocenia go niech każdy,jak tam sobie chce,wolno.Obecne szkło nie ma nic wspólnnego z dawnym,tylko niektóre twarze,jak będzie z tym,zobaczymy.Czy to jest obecnie program satyryczny,czy szkło nim jest,osobny temat.
17 40
odpowiedź
User
dobrze,że nowe studio będzie,może najwyższy czas
Nieudolność,pech,przypadek,czy....a jeśli to ostatnie nienapisane,to od razu zacznie się wypieranie i szydera,tak jakby rzeczy możliwe nie mogły mieć miejsca,jeśli salon nie chce,uważa,żenie mogą.Zobaczymy,może przejdzie bez echa,a może wzrośnie oglądalność.
5 19
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Towarzysze, czy Tusk nie majstrował przy tej rozdzielni? A Śróbokręt, którym spowodowano spięcie nie miał wygrawerowanego napisu cyrylicą? Towarzysz Wolski musi poprosić towarzysza Gmyza by ten sprawdził, co robiła Merkel wieczorem? Przecież to ewidentna akcja zdradzieckich mord, które chcą zniszczyć Polskę i jaj niepokornych prowadzących.
Ziemniakiewicz- rób "risercz", a nie myśl o panienkach z burdelu :D
41 13
odpowiedź
User
Gość
No cóż skoro "w tyle wizji" jest kopią "szkła kontaktowego" to jest to jeden z nielicznych przykładów gdy uczeń przerósł "mistrza"

PS

Kimże jest "tow." Wolski przy tow. Walterze czy jego resortowych dzieciach (skala dorobku dobitnie świadczy kto faktycznie był prawdziwym towarzyszem)
25 45
odpowiedź
User
FireSterter
ogień piekielny sięga ?!
27 7
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing