SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pożegnanie z telefonem - wystartował Tlenofon

Tlenofon to usługa, umożliwiająca realizację wychodzących i przychodzących połączeń telefonicznych z wykorzystaniem internetu

Tlenofon jest już dostępny. Właśnie zakończone zostały z sukcesem testy, prowadzone przez wybraną grupę użytkowników. W ofercie znajdują się m.in. połączenia międzystrefowe w cenie 9 gr za minutę, bez względu na porę.

Tlenofon to usługa portalu o2.pl, umożliwiająca realizację wychodzących i przychodzących połączeń telefonicznych z wykorzystaniem internetu. Podobnie jak w telefonie stacjonarnym, możliwe jest uzyskanie publicznego numeru telefoniczego. Tlenofon to telefonia internetowa, która w USA i Europie Zachodniej zaczyna szybko zastępować telefonię tradycyjną. Zastosowanie technologii, która optymalizuje pasmo przeznaczane na głos, skutkuje lepszym wykorzystaniem łącz i niższymi kosztami. Nowoczesne rozwiązania pozwalają uchronić użytkownika przed spadkiem jakości usługi telekomunikacyjnej. Połączenie telefoniczne w Tlenofonie, nie odbiega od standardów zarezerwowanych do niedawna dla telefonii tradycyjnej.

Główną zaletą Tlenofonu są ceny, niższe nawet o 90% od standardowej oferty TP S.A. Połączenie międzystrefowe to koszt 9 gr + VAT za minutę, bez względu na porę dnia. Połączenie do polskich sieci komórkowych 65 gr + VAT. Połączenia do USA - 14 gr + VAT, do Niemiec 12 gr + VAT. Połączenia między abonentami Tlenofonu są bezpłatne.

Tlenofon to także odbieranie połączeń telefonicznych i faksów (usługa fax2email). Aby było to możliwe, każdy abonent może zamówić publiczny numer z kilku głównych stref numeracyjnych w Polsce.

"Tlenofon zastąpi telefon w pracy i w domu. Naszym pierwszym celem jest zdobycie kilku tysięcy abonentów do końca br. Profil pierwszych klientów, każe nam zmodyfikować założenia marketingowe i wyjść z promocją szerzej, niż tylko do pierwotnie założonych segmentów rynku. Jeszcze przed rozpoczęciem kampanii informacyjnej, w ciągu pierwszych 24 godzin działania usługi, 300 użytkowników złożyło zamówienie i otrzymało umowy" - mówi Jacek Świderski członek zarządu o2.pl Sp. z o.o.

Obecnie usługa działa w modelu "postpaid". Płatność uiszczana jest po otrzymaniu faktury, na koniec okresu rozliczeniowego. Faktury i szczegółowy wykaz połączeń wysyłane są pocztą elektroniczną. Istnieje możliwość otrzymania faktury i szczegółowego wykazu połączeń również pocztą tradycyjną.

Tlenofon to brak abonementu. Płatne usługi dodatkowe to własny numer oraz dodatkowa wysyłka korespondencji pocztą tradycyjną.

Trwają prace nad uruchomieniem usługi w modelu "prepaid", nad podłączeniem kolejnych stref numeracyjnych oraz nad pocztą głosową która będzie bezpłatna. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pożegnanie z telefonem - wystartował Tlenofon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl