SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poznań w kampanii społecznej zachęca do reagowania na ludzką krzywdę (wideo)

W Poznaniu ruszyła społeczna kampania zwracająca uwagę na problem ludzkiej obojętności na krzywdę innych. Do zmiany postaw mają zachęcać hasła "Obojętność gwałci", "Obojętność maltretuje", "Obojętność zabija".

Article

Na początku akcji na ulicach Poznania pojawiły się tajemnicze plakaty z kontrowersyjnymi pytaniami skierowanymi bezpośrednio do przechodniów. "Dlaczego wspierasz śmierć seniorów?" - to tylko jedno z haseł, które wywoływały silne emocje, takie jak oburzenie czy smutek.

Dzięki akcji poznaniacy mogli przekonać się, jak tragiczne skutki niesie za sobą ich obojętność.

- Kampania przeciw obojętności to kolejny projekt społeczny realizowany przez Miasto Poznań. Bądź świadomy! Reaguj! Nie odwracaj wzroku! To przekaz mający zachęcić poznaniaków do bycia bardziej uważnym na drugiego człowieka i jego krzywdę. Chcieliśmy pokazać, że nie reagując na różne formy przemocy, zaniedbania czy molestowania tajemy się tak naprawdę współodpowiedzialni. Kampania ma mocny przekaz, ale tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zwrócić czyjąś uwagę na problem obojętności. Pamiętajmy, że nasza reakcja może komuś uratować zdrowie i życie - mówi Marta Komorska, starszy specjalista ds. koordynacji promocji miasta Poznania.

W ramach działań na ulicach Poznania pojawiły się plakaty z kontrowersyjnymi pytaniami skierowanymi bezpośrednio do przechodniów, takimi jak „Dlaczego wspierasz śmierć seniorów?”, „Dlaczego wspierasz ataki seksualne?”. Oprócz tego na stronie poświęconej akcji umieszczone zostały wskazówki, jak zachowywać się w określonych sytuacjach, by reakcja była skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna. Dodatkowo pojawiły się tam też prawdziwe historie ofiar, którym nie udzielono wsparcia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poznań w kampanii społecznej zachęca do reagowania na ludzką krzywdę (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl