SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Pożyczki internetowe najczęściej zaciągane na kwoty 1001-2000 zł

Mniej więcej co piąta pożyczka brana przez internet nie przekracza 500 zł. Oznacza to, że 8 na 10 badanych szuka w sieci zdecydowanie większego, dodatkowego wsparcia. Najpopularniejszym (23% wskazań) przedziałem są pożyczki mieszczące się między 1001 zł a 2000 zł - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

PAP / Wojciech Pacewicz Article

Największa grupa badanych (17%) po pożyczkę wybiera się do banku. 4% odwiedza w tym celu stacjonarne punkty innych instytucji. 13% badanych przyznało, że bierze pożyczki przez internet.

Spośród osób, które zadeklarowały, że wzięły pożyczkę online, 41% zrobiło to tylko raz. Tych, którzy wzięli ją online dwa lub co najmniej trzy razy jest tyle samo - po 19%.

Dystrybucja pożyczek online, w porównaniu z korzystaniem z innych produktów finansowych, wciąż ma duży potencjał wzrostu. Największą popularnością wśród badanych cieszą się przelewy, które zdalnie realizuje 69% respondentów. 40% przez internet sprawdza stan swojego ROR-u i prawie tyle samo (39%) doładowuje zdalnie kartę telefoniczną.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na przełomie maja i czerwca 2017 r., metodą CAWI (computer assisted web interview), na próbie 937 Polaków w wieku 15-55 lat. Struktura próby była reprezentatywna dla populacji Polski ze względu na płeć, wiek, wielkość miejscowości zamieszkania, region statystyczny GUS i wykształcenie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pożyczki internetowe najczęściej zaciągane na kwoty 1001-2000 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing