SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PR III: Magda Jethon odpiera zarzuty Wojciecha Cejrowskiego

Magda Jethon uważa za nieprawdziwe doniesienia medialne, jakoby usunęła z ramówki radiowej Trójki program Wojciecha Cejrowskiego „Audycja podzwrotnikowa”. Jej zdaniem, dyskusję medialną w tej kwestii sprowokował swoimi wypowiedziami na blogu sam Cejrowski.

PR III: Magda Jethon odpiera zarzuty Wojciecha Cejrowskiego

Wojciech Cejrowski poprowadził ostatnie wydanie „Audycji podzwrotnikowej” 18 grudnia o godz. 10.00. Od stycznia w miejsce audycji Cejrowskiego nadawana jest „Markomania”. Według informacji, jakie otrzymaliśmy od Magdy Jethon, Cejrowski dostał propozycję nowego terminu emisji dla swojej audycji. Dziennikarz we wpisach na swoim blogu informuje z kolei, że jego program został z Trójki zupełnie wyrzucony. Tak Cejrowski opisał na swoim blogu przebieg rozmowy z Magdą Jethon.


Jethon: Przenoszę panu audycję z godziny 10 na 14.
Cejrowski: O godzinie 14 jest poobiednia sjesta. Sjestę robi już w naszym radiu pan Kydryński. To by głupio wyglądało gdybym ja w soboty robił to samo, co Kydryński w niedziele. A my gramy z tych samych płyt, tyle, że ja przed południem wybieram inne utwory niż Kydryński po południu. Jakaś inna pora?
Jethon: Tylko 14.
Cejrowski: Podzwrotnikowa to jest audycja wymyślona do wstawania, do sprzątania, do gotowania, do porannego korka w drodze na zakupy, ale nie na trawienie po obiedzie... Mogę wziąć godzinę 6,7,8,9,10,11,12, albo mogę Pani poprowadzić sobotnie #apraszamy do Trójki tak, jak Wojciech Mann prowadzi w piątki.
Jethon: Niech pan bierze godzinę 14, bo pan pożałuje.
Cejrowski: Czy to jest groźba, że pożałuję, czy matczyna troska?
Jethon: Czternasta! Bierze pan?
Cejrowski: A dla kogo jest pani potrzebna ta moja godzina od dziesiątej ?
Jethon: Dla Marka Niedźwiedzkiego.
Cejrowski: Pana Niedźwiedzkiego jest już sporo na antenie. Radio publiczne i powinno serwować różnorodność. A poza tym pan Niedźwiedzki świetnie pasuje do godziny 14.
Jethon: Jak pan teraz nie weźmie czternastej, to potem może pan nie wracać, bo już się nie ugnę.
Wstałem. Złożyłem Pani Jethon życzenia z okazji Bożego Narodzenia (rozmowa miała miejsce 22 grudnia 2010) i wyszedłem z Trójki.

Magda Jethon nie zgadza się z tymi zarzutami. - Z przykrością odnotowałam nieliczne („Rzeczpospolita”, „Dziennik Polski”), ale niezgodne z prawdą relacje publikowane przez prasę, a sprowokowane przez pańskie wypowiedzi i wpisy na blogu. Moim zdaniem, to są wyłącznie pańskie fantazje, dotyczące naszego spotkania z 22 grudnia, które był pan łaskaw zamieścić na swoim blogu trzy tygodnie później. Doskonale pan wie, że są one nieprawdziwe, co mogę łatwo udowodnić, gdyż naszą rozmowę prowadziliśmy we trójkę w towarzystwie pani Anny Krakowskiej (sekretarz redakcji Trójki – przyp. red.) – napisała Magda Jethon w liście, wysłanym mailem do Wojciecha Cejrowskiego.

Jak wyjaśniła Jethon, zmiana w ramówce wynika z „konieczności jej profesjonalnego skonstruowania, czyli ułożenia naprzemiennie audycji słownych i muzycznych”. Właśnie stąd – jak zapewnia - wzięła się konieczność przeniesienia audycji Cejrowskiego na inną godzinę.

- Mimo negatywnego ładunku emocjonalnego, jaki z przykrością zauważam w pańskim komentarzu, ponownie proponuję panu poprowadzenie audycji w soboty o godzinie 14.00 (zamiast o 10.00, jak dotychczas – przyp. red.). Ta godzina ciągle jest dla pana zarezerwowana. W tym czasie obecnie emitujemy retransmisje koncertów EBU – napisała Magda Jethon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PR III: Magda Jethon odpiera zarzuty Wojciecha Cejrowskiego

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m
kłamczuszek a taki rozmodlony;-(
9 8
odpowiedź
User
nygas
Nie wierzę w ani jedno słowo Jethon. Zapytajcie nieoficjalnie jej współpracowników, jak a to fajna pani.
8 8
odpowiedź
User
Leo
Magda potrafiła okłamywać swoich starych znajomych, więc co za problem nałgać teraz. Tak to już jest z tymi zatrudnianymi w czasach Jaruzelskiego.
8 8
odpowiedź