SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy Amazona wrócą do biuro dopiero w styczniu 2022 roku

Amazon poinformował, że jego pracownicy nie wrócą do pracy w biurach wcześniej niż w styczniu 2022 roku. Poprzedni plan zakładał, że praca zdalna zostanie zakończona z początkiem września br.

Siedziba Amazon w Seattle, fot. Shutterstock.comArticle

Pracownicy firmy Amazon nie wrócą do biur do stycznia 2022 r. Oznacza to opóźnienie o około cztery miesiące - poprzedni plan firmy wymagał od pracowników powrotu na zasadzie hybrydowej od 7 września br.

Firma podjęła taką decyzję w związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na COVID-19 z powodu groźnego wariantu delta.

Pracownicy firmy będą mogli wrócić do swoich biur dopiero 3 stycznia 2022 roku. Dotyczy to nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale wszystkich rynków, na których działa Amazon.

- Będziemy nadal postępować zgodnie z wytycznymi władz regionalnych i współpracować z organizacjami opieki zdrowotnej, słuchając rad i wskazówek, aby stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla naszych zespołów  – poinformowano w wydanym komunikacie.

Maski obowiązkowe, szczepienia wymagane

Amazon opublikował zaktualizowane procedury powrotu do biura dla swoich pracowników w czerwcu br.  Noszenie maseczek będzie opcjonalne dla w pełni zaszczepionych pracowników, ale wymagane dla wszystkich innych. W poście informacyjnym firmy dotyczącym wskazówek dotyczących powrotu do biura stwierdzono, że pracownicy mogą spodziewać się hybrydowego modelu pracy, ze standardem trzech dni w biurze i dwóch zdalnych.

Wiadomość, że Amazon odkłada w czasie powrót swoich pracowników do biur pojawia się, gdy wiele innych firm technologicznych ponownie zastanawia się, jak ograniczyć pracę zdalną. Microsoft, Google i Facebook ogłosiły niedawno, że ich pracownicy biurowi będą musieli zostać zaszczepieni, aby móc wrócić do pracy stacjonarnej.

Wielu pracowników Amazona, w tym magazyn i personel Whole Foods, pracowało na miejscu podczas pandemii. W październiku 2020 r. Amazon poinformował, że od 1 marca do 19 września 2020 roku prawie 20 000 pracowników pierwszej linii albo uzyskało wynik pozytywny na COVID-19.

W lipcu br. Amazon poinformował, że wstrzymuje program testów na miejscu w swoich magazynach, ale wznowi testy, jeśli zmienią się oficjalne wytyczne dotyczące pandemii. Amazon twierdzi, że nadal przestrzega lokalnych przepisów i wskazówek, ale zdecydował się zamknąć swoje magazyny testowe ze względu na powszechną dostępność testów w USA.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy Amazona wrócą do biuro dopiero w styczniu 2022 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl