SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pracownicy Polsatu najbardziej efektywni, TVP mocno w tyle

Przeciętny pracownik Polsatu w ub.r. wygenerował dla stacji większe przychody i udział w widowni niż w przypadku TVN i TVP. Przy czym Polsat zatrudnia zdecydowanie najmniej osób i średnio najmniej im płaci.

Pracownicy Polsatu najbardziej efektywni, TVP mocno w tyle

Analiza „Rzeczpospolitej”, oparta na raportach finansowych największych polskich telewizji, pokazuje, że ubiegłoroczne przychody Polsatu w przeliczeniu na jednego pracownika etatowego wyniosły 1,45 mln zł, przychody TVN - 1,1 mln zł, a przychody TVP - tylko 0,43 mln zł. Jeśli chodzi o wynik operacyjny, to przeciętna osoba zatrudniona w Polsacie zapewniła mu 290,4 tys. zł zysku, a średni pracownik TVN dał stacji aż 358,5 tys. zł zysku. Natomiast w przypadku TVN ten wskaźnik wyniósł 34,7 tys. zł straty.

>>> W TVP najwięcej zatrudnionych, w TVN najwyższe zarobki

Ponadto w Polsacie najmniej pracowników - 41 - przypada na jeden procent udziału w ogólnopolskiej widowni (według pomiaru Nielsen Audience Measurement) osiągnięty w ub.r. przez 12 kanałów należących do tej firmy. W TVN na jeden procent udziału 11 stacji w całkowitej oglądalności pracowały średnio 42 osoby. Za to w TVP na taki udział 9 kanałów przypada aż 173 pracowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pracownicy Polsatu najbardziej efektywni, TVP mocno w tyle

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bat wojtka
efektywność =? niewolnictwo
8 8
odpowiedź
User
Semen Zabuski
Misyjna działalność politruków Unii Demokratycznej się rozwija...
8 8
odpowiedź
User
Grześ
p.lenie o szopenie
8 8
odpowiedź
User
Faja
Dane dotyczące zatrudnienia w TVP nie są prawdziwe. Przez ostatnie kilka lat zmuszono blisko dwa tysiące osób /głównie operatory, dźwiekowcy,, montażyści, kierowcy itd./ do tzw. samozatrudnienia /nie mają etatu/ i dalej pracują oni dla TVP. Jest to tak zwane ukryte zatrudnienie. Obecnie w TVP pracuje na stałe ok. 5 tys. osób.
8 8
odpowiedź
User
karo
Jeśli każdy z pracowników TVP przynosi prawie 35 tys straty, to jaką stratę ma TVP?
8 8
odpowiedź