SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pralki i chłodziarko-zamrażarki Beko wybrane Konsumenckim Liderem Jakości 2021

Marka Beko uzyskała tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości 2021 w kategorii pralek i chłodziarko-zamrażarek.

Article

W ogólnopolskim badaniu w ramach programu Konsumencki Lider Jakości markę Beko jako najlepszą w kategorii Pralki wskazało 22,1 proc. respondentów.

W uzasadnieniu ankietowani podawali różne atuty pralek Beko:
- „Niezawodna, działa bez zastrzeżeń już od wielu lat”,
- „Przyjazna dla środowiska, polecana przez znajomych gdy będę zmieniała pralkę wybiorę tę właśnie markę”,
- „Ponieważ ich cena jest świetna wobec jakości, duży wybór i dobre produkty. Korzystam z tej marki od lat i nigdy mnie nie zawiodła”,
- „Cicha i niezawodna pralka, która służy mi już dłuższy czas”.

Jako cechy kojarzące się z pralkami Beko wymieniano najlepszą jakość, brak awarii, energooszczędność i zadowolenie.

Aż 90,0 proc. konsumentów uważających pralki Beko za najlepsze i korzystających z nich poleca te produkty innym osobom. Wśród wszystkich uczestników badania znajomość marki pralek Beko wyraziło 79,6 proc.

Marka Beko pierwsze miejsce w rankingu jakości zajęła również w kategorii chłodziarko-zamrażarek.

Marka Beko jest obecna na polskim rynku od 1998 roku, oferuje szeroką gamę sprzętu AGD - zarówno wolnostojącego, jak i do zabudowy. Otrzymała liczne nagrody od organizacji branżowych i konsumenckich, m.in. Trusted Brand, Produkt Roku i Laur Konsumenta.

Konsumencki Lider Jakości to ogólnopolski, promocyjny program konsumencki, którego celem jest wyłonienie najlepszych jakościowo, w opinii konsumentów, marek i firm dostępnych oraz funkcjonujących na polskim rynku.

W 2021 roku zrealizowano dziesiątą edycję programu. Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone przy użyciu różnych metod (m.in. badań kwestionariuszowych i CAWI) wśród 14,9 tys. osób, przy doborze grupy wzięto pod uwagę rozkład ludności Polski według wieku i płci według danych GUS.