SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prasa codzienna preferowana online, ale czasopisma w druku

Ponad połowa Brytyjczyków i Amerykanów zamiast w tradycyjnych gazetach, woli codzienne newsy przeglądać w sieci. Inaczej jest w przypadku czasopism, które chętniej niż online są czytane w tradycyjnej, drukowanej formie - wynika z badań YouGov.

Fot. Pixabay Article

W Wielkiej Brytanii 54 proc. badanych woli czytać codzienne newsy w internecie niż w tradycyjnej, drukowanej prasie. W USA ten odsetek jest jeszcze większy (60 proc.).

Tradycyjne gazety częściej, a szczególnie w Wielkiej Brytanii, wybierają osoby starsze, mające co najmniej 55 lat. 46 proc. badanych w tej grupie woli czytać codzienną prasę w drukowanej postaci, w porównaniu do 36 proc. stawiających na internet. Inaczej wygląda to w USA, gdzie tradycyjny druk wybiera 31 proc., a sieć - 51 proc. najstarszych respondentów.

W pozostałych grupach wiekowych i w obu krajach widać wyraźną preferencję odbiorców dla newsów online. Od tradycyjnej codziennej prasy woli je 70 proc. Brytyjczyków i 67 proc. Amerykanów w wieku 18-24 lata, 75 proc. i 69 proc. w wieku 25-34 lata, 67 proc. i 64 proc. w wieku 35-44 lata oraz po 57 proc. w wieku 45-54 lata.

Całkowicie odmiennie wygląda pozycja czasopism, które w tradycyjnej, drukowanej postaci wybiera 58 proc. badanych z Wielkiej Brytanii i 47 proc. z USA.

W podziale na grupy wiekowe, treści magazynowe w sieci w większości wolą czytać tylko Amerykanie mający od 25 do 34 lat (44 proc.) oraz od 18 do 24 lat (39 proc.). Za oceanem respondenci z pozostałych, a na Wyspach ze wszystkich, nawet tych najmłodszych grup wiekowych, preferują tradycyjne, drukowane wersje czasopism.

W badaniach YouGov udział wzięło ok. 111,6 tys. konsumentów z Wielkiej Brytanii oraz ok. 56 tys. z USA.

Dołącz do dyskusji: Prasa codzienna preferowana online, ale czasopisma w druku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl