SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Praski sąd nakazał wypłatę 100 tys. euro odszkodowania na rzecz Orco

Sąd w Pradze nakazał SOS Orco i Lubosowi Smrcce zapłacenie odszkodowania w wysokości 2,68 mln CZK, czyli około 100 tys. euro, na rzecz Orco Property Group, podała spółka w komunikacie. 

"29 stycznia 2010 r. sąd w Pradze nakazał SOS Orco i panu Smrcka zapłacenie odszkodowania w wysokości 2.677.167 CZK, czyli około 100.000 EUR na rzecz Orco" - podało Orco podkreślając, że decyzja ta może być zaskarżona przez SOS Orco i Smrcka.

SOS Orco i Smrcka od początku 2009 r. przedstawiali zarzuty wobec Orco, co powodowało składanie przez Orco pozwów sądowych przez spółkę.

"Jedną z fałszywych informacji publikowanych przez SOS Orco i Pana Smrcka było stwierdzenie, iż stanowili oni aż 20% akcjonariuszy Orco, podczas gdy w rzeczywistości w ciągu dwóch walnych zgromadzeń akcjonariuszy stanowili oni mniej niż 1%" - napisała spółka.

"Wniesiono pozwy o odszkodowanie z powodu straty czasu i kosztów, które pracownicy, prawnicy i konsultanci ORCO musieli poświęcić broniąc się przed SOS Orco i Panem Smrcką. W trakcie tych procesów, SOS Orco i Pan Smrcka przedstawili dowody w sądzie, które miały pokazać, iż wśród osób uczestniczących w negatywnej kampanii medialnej byli pan James Woolf i pan Steven Davis, były senior vice president of Orco" - czytamy dalej w komunikacie.

W połowie stycznia obligatariusze Orco odrzucili propozycje spółki w kwestii restrukturyzacji obligacji. Głosowanie obejmowało propozycje restrukturyzacji części zadłużenia spółki o wartości 235 mln euro. Orco zapowiedziało wówczas, że nowe propozycje dotyczące restrukturyzacji zadłużenia trafią do wierzycieli w najbliższych tygodniach.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 201,22 mln euro skonsolidowanej straty netto wobec 29,79 mln euro straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 186,84 mln euro wobec 225,59 mln euro.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Praski sąd nakazał wypłatę 100 tys. euro odszkodowania na rzecz Orco

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl