SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prasowe roszady

Spore zmiany w miesięczniku "Stosunki Międzynarodowe"

Instytut Badań nad Stosunkami Międzynarodowymi poinformował, że w wydawanym przez Instytut ogólnopolskim miesięczniku "Stosunki Międzynarodowe" wprowadzono ostatnio wiele zmian, które są związane z rozwojem pisma .

Nowym zastępca redaktora naczelnego został Maciej Duszyński, który zastąpił na tym stanowisku Filipa Frąckowiaka.

Duszyński był wcześniej dziennikarzem i  publicystą m.in. Gazety Pomorskiej, Odry, Angory, zdobywcą wyróżnień i nagród literackich i dziennikarskich, ostatnio nagrody ambasady Danii za najlepszy esej dziennikarski z gatunku stosunków międzynarodowych napisany w języku angielskim.

Duszynski, który ma 21 lat, pozostaje kierownikiem działu Polityka Zagraniczna RP, którym kierował od przejścia do pisma tj. od roku.

Obok odświeżenia makiety i layoutu, wprowadzeniu papieru kredowego, które miało miejsce w ostatnim numerze Instytut planuje dalsze zmiany w pismie i
dalsze uatrakcyjnienie go dla Czytelników. Planowane jest np. dołączenie płyty CD z najważniejszymi przemówieniami w historii XX wieku, m.in. przemówieniami Hitlera, Churchilla, Stalina, Raegana, Wałęsy oraz książeczka z tłumaczeniem tekstów przemówień. Dołączoną do "Stosunków Międzynarodowych" zostanie również płyta CD z hymnami państwowymi wszystkich państw. Cena miesięcznika nie zmieni się i nawet z dodatkami będzie kosztował on wciąż 3,50 zl.

Tymczasem Instytut zatrudnił na stanowisku kierownika działu marketingu miesięcznika Adama Teclawa, pracownika sieci Clear Channell. Od lipca 2003 magazyn miał wakat na tej pozycji,  dlatego, że Marek Lenarcik, zatrudniony wcześniej na tym stanowisku, przeszedł  do konkurencyjnego portalu SAGA Foundation.

Nakład miesięcznika wynosi do 6000 egz, a Instytut nie wyklucza dalszego zwiększenia nakładu jeszcze w tym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prasowe roszady

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl