SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawie 1 mln zł kary od UOKiK dla MNI Telecom

Operator telekomunikacyjny MNI Telecom został ukarany przez UOKiK grzywną finansową w wysokości ponad 966 tys. zł za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.

Prawie 1 mln zł kary od UOKiK dla MNI Telecom

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko MNI Telecom z siedzibą w Radomiu w marcu 2013 r., po otrzymaniu zawiadomień od konsumentów, którzy skarżyli się na utrudnianie przez operatora odstąpienia od umowy.

MNI Telecom zawiera umowy m.in. w domach konsumentów, za pomocą przedstawicieli handlowych. Jak ustalił UOKiK, nie informowali oni o prawie odstąpienia od kontraktu ani nie wręczali wzoru oświadczenia rezygnacji z usługi. Ponadto na osoby, które zdecydowały się odstąpić od umowy w ustawowym terminie 10 dni, nakładana była kara finansowa.

UOKiK nałożył na MNI Telecom karę finansową w wysokości 966 091 zł za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Decyzja nie jest ostateczna, jako że operator odwołał się od niej do sądu.

Regulator podkreśla, że zgodnie z prawem, zawierając umowę w swoim mieszkaniu, czyli poza lokalem przedsiębiorcy, konsument może zrezygnować z usług w ciągu 10 dni od momentu zawarcia umowy. Przedsiębiorcy nie wolno pobierać za to żadnych opłat, a ponadto powinien on poinformować klienta o tym, że ma prawo odstąpić od kontraktu oraz wręczyć mu formularz odstąpienia.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie 1 mln zł kary od UOKiK dla MNI Telecom

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klient
Wyobraź sobie najgorszego dostawcę internetu. To i tak jest nic w porównaniu do MNI telecom (kiedyś Hyperion)
odpowiedź
User
wwerrcc
MNI Telecom SA w Łodzi fatalna firma ciągłe zawieszenia i spowolnienia z dostępem do internetu,
brak możliwości połączenia się z biurem na Kilińskiego, ciągle przekierowania.
Serwis reaguje z opóźnieniem lub wcale jak w lutym.
Kobietka w infolinii pyta czy czasem kabelek nie jest zagięty.
Nie polecam MNI Telecom SA, poprzednia firma którego dostawcą była Hyperion takie samo podejście,
masakra.
odpowiedź
User
lilka
Zgadzam się z opiniami. MNI Telecom to najgorsza możliwa do wyobrażenia sobie firma. Zarząd ma podejście ANTY przyjazne klientom i pracownikom.
odpowiedź