SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawie 2,5 tysiąca dziennikarzy akredytowało się na szczyt NATO w Warszawie

W najbliższy piątek w Warszawie rozpocznie się szczyt NATO. - Wpłynęło do nas łącznie 2295 wniosków o akredytacje dziennikarskie, z czego 852 osoby to polscy dziennikarze - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Paktu Północnoatlantyckiego (NATO).

Article

Podczas szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca br. (piątek-sobota) spotkają się przedstawiciele 28 krajów należących do Paktu Północnoatlantyckiego, wśród obecnych gości będą ministrowie, premierzy oraz prezydenci państw członkowskich i partnerów, m.in. Barack Obama, Angela Merkel, Francois Hollande oraz David Cameron.

Proces akredytacji dla dziennikarzy prowadziło biuro prasowe NATO. - Dziennikarze złożyli 2295 wniosków o akredytację na tegoroczny szczyt w Warszawie. Wnioskodawcy pochodzą z 68 krajów. Akredytowanych jest 852 przedstawicieli polskich mediów, co stanowi największą grupę dziennikarzy według krajów pochodzenia - poinformowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe NATO.

Wszyscy akredytowani dziennikarze będą mogli podczas całego szczytu korzystać z Międzynarodowego Centrum Medialnego (MCM), zlokalizowanego na terenie Stadionu PGE Narodowy. Będzie on dostępny dla mediów od czwartku do niedzieli (7-10 lipca br.) - MCM będzie głównym miejscem, w którym będą rozpowszechniane informacje i materiały. Dziennikarze będę przemieszczać się do miejsc wydarzeń związanych ze szczytem wyłącznie w oficjalnych eskortach. Przebieg wydarzeń będzie można śledzić na ekranach telewizji CCTV. Sygnał wideo i audio na żywo oraz nagrany będzie także dostępny w przestrzeniach edycyjnych i roboczych. Większość wydarzeń z udziałem mediów będzie też dostępna na żywo na stronie internetowej NATO - informuje biuro prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

- Na terenie MCM znajduje się m.in. kilkadziesiąt stanowisk do pracy z dostępem do internetu, punkty informacyjne dla mediów, biura prasowe NATO i Państwa-Gospodarza, rozdzielnie sygnałów TVP i Eurowizji, stanowiska edycyjne do pracy dla ekip telewizyjnych i radiowych z doprowadzonym okablowaniem, panele do dystrybucji sygnału w formacie HD i SD, parking dla wozów satelitarnych, stanowiska reporterskie do stand-upów, sale do konferencji prasowych i pokoje do wywiadów i spotkań „off the record”, a także w pełni wyposażone studio telewizyjne dostosowane do transmisji na żywo - informuje biuro prasowe MSZ. Wszyscy dziennikarze, którzy będą chcieli wejść do biura akredytacji oraz Międzynarodowego Centrum Medialnego będą każdorazowo poddawani kontrolom bezpieczeństwa.

Oficjalnym nadawcą podczas szczytu NATO została Telewizja Polska, która będzie relacjonować wszystkie wydarzenia dotyczące tego wydarzenia. Sygnał TVP udostępniany będzie bezpłatnie, natomiast sygnał satelitarny z oficjalnych wydarzeń na żywo będzie udostępniany bezpłatnie w formie niekodowanej przez NATO za pośrednictwem Eurowizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie 2,5 tysiąca dziennikarzy akredytowało się na szczyt NATO w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl