SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawie 2 mld dywidendy TP

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej zaakceptowało w czwartek propozycję Zarządu firmy o wypłacie dywidendy w wysokości 1 960 mln zł.

Oznacza to, że na jedną akcję przypada 1,40 zł. To najwyższa dywidenda, jaką do tej pory otrzymali akcjonariusze TP. Ponadto, WZA zgodziło się na przeprowadzenie wykupu własnych akcji przez TP. 

Prawo do dywidendy mają osoby będące akcjonariuszami w dniu 25 maja 2007 r. Dzień  wypłaty dywidendy został ustalony na 11 czerwca 2007 r. W ubiegłych latach wypłacana przez TP dywidenda wynosiła: 1 400 mln zł, czyli 1 zł na akcję (za rok 2005) i 462 mln zł, czyli 0,33 zł na akcję (za rok 2004)

- Dobre wyniki finansowe za 2006 rok pokazały, że TP jest firma, która potrafi reagować na zmiany na rynku i skutecznie działać nawet pod presją coraz silniejszej konkurencji oraz niekorzystnych decyzji regulatora. Dzięki temu mogliśmy naszym inwestorom wypłacić najwyższą w historii TP dywidendę - powiedział Prezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki. - Dodatkową korzyścią dla inwestorów będzie możliwość przeprowadzenia programu wykupu przez TP własnych akcji, co w naszej ocenie pozytywnie wpłynie na wycenę firmy.

WZA zgodziło się na przeprowadzenie programu wykupu przez TP własnych akcji zgodnie z poniższymi warunkami:
 
• łączna liczba nabywanych akcji nie przekroczy 5 proc. kapitału akcyjnego,
• łączna kwota przeznaczona na realizację programu nie przekroczy 700 mln zł,
• program zostanie zrealizowany najpóźniej do dnia 31 grudnia 2007 r.

Program będzie realizowany  zgodnie z dobrymi zasadami przejrzystości i ładu korporacyjnego oraz przepisami polskiego i europejskiego prawa, tak aby zapewnić równe traktowanie wszystkich akcjonariuszy. Szczegółowe warunki programu zostaną przekazane do publicznej wiadomości, zgodnie z art. 56 ustawy o ofercie publicznej, przed rozpoczęciem jego realizacji - informuje Jacek Kalinowski, Rzecznik Grupy TP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie 2 mld dywidendy TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl