SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawie 20 proc. firm chce zatrudniać nowych pracowników w IV kw. 2010 r.

W Polsce 19 proc. pracodawców planuje zwiększenie całkowitego zatrudnienia, 8% przewiduje redukcję liczby etatów, a 71% badanych szacuje brak zmian personalnych w IV kwartale 2010 r., według "Barometru Manpower Perspektyw Zatrudnienia".

"Prognoza netto zatrudnienia dla Polski wynosi +11% i należy do najbardziej optymistycznych wśród 17 krajów w Europie, w których badanie jest prowadzone" - głosi komunikat agencji zatrudnienia Manpower Polska.

W porównaniu z ubiegłym kwartałem odnotowano umiarkowany spadek prognozy o 7 pkt proc, natomiast w ujęciu rocznym prognoza wzrosła o 6 pkt proc., podano także.

W porównaniu z III kw. 2010 r. niższą prognozę odnotowano w siedmiu sektorach. Największy spadek optymizmu pracodawców, o 33 pkt proc., ustalono dla sektora budownictwo. W porównaniu z IV kwartałem 2009 r. pracodawcy w czterech sektorach wykazują większy optymizm, największy (wzrost o 29 pkt proc.) - w sektorze produkcja przemysłowa.

W Polsce wyniki "Barometru Manpower Perspektyw Zatrudnienia" publikowane są od II kwartału 2008 r. Raport dla IV kwartału 2010 r. został opracowany na podstawie wywiadów indywidualnych obejmujących reprezentatywną grupę 750 pracodawców w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie 20 proc. firm chce zatrudniać nowych pracowników w IV kw. 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl