SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawie co drugi Polak multitaskerem

43% Polaków stara się być wielozadaniowymi, aby w ten sposób oszczędzać czas na ważne czy przyjemne rzeczy. Najpopularniejszym rozwiązaniem na zmierzenie się z wyzwaniami dnia codziennego są nowoczesne technologie - wynika z badania SW Research.

Article

Polacy w ferworze obowiązków starają się wykorzystać każdą wolną chwilę. Receptą na optymalizację czasu stał się tzw. multitasking, a najbardziej przydatne okazują się nowoczesne technologie, dzięki którym wykonywanie wielu czynności jednocześnie stało się dużo łatwiejsze.

Ankietowani najwięcej czasu poświęcają na zajmowanie się domem i rodziną (60%), na stanie w korkach (46%) oraz na załatwianie spraw urzędowych (22%).

Umiejętne planowanie dnia pozwala efektywniej zarządzać codziennym rozkładem obowiązków i przyjemności, a najpopularniejszymi sposobami Polaków na to są: wykorzystanie aplikacji mobilnych i internetu (46%), wyznaczanie priorytetów (43%) oraz wcześniejsze wstawanie (39%).

Smartfony, laptopy czy tablety usprawniają życie oraz umożliwiają oszczędzić sporo czasu przy wykonywaniu wielu obowiązków, takich jak np. przelewy bankowe. Dla ponad połowy Polaków są one pomocne również przy codziennych kontaktach z bliskimi i znajomymi, choć jest to zdecydowanie domena kobiet (60% kobiet, 51% mężczyzn). Równie popularne co korzystanie z mediów społecznościowych stają się zakupy online – zamówienia przez internet składa ponad 57% kobiet i 43% mężczyzn.

Dojazdy do pracy, krótkie przerwy w ciągu dnia czy seria reklam podczas wieczornego seansu przed telewizorem to doskonałe okazje do tego, aby efektywniej wykorzystać chwile wolnego czasu. Najczęściej tzw. "międzyczas" wykorzystujemy do przeglądania internetu, robienia zakupów online czy rozmowy z bliskimi.

Badanie pt. "Multitasking po polsku, czyli sprytnie i efektywnie" zostało przeprowadzone przez SW Research na zlecenie Frisco.pl, w okresie 20-23 września 2016 r., metodą CAWI, na próbie n=500 internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie co drugi Polak multitaskerem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl