SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawie połowa słuchaczy audiobooków ściąga je za darmo

Prawie połowa Polaków słuchających audiobooki pobiera je za darmo z internetu – wynika z badania Nexto.pl. 81 proc. odbiorców literatury czytanej preferuje format MP3.

Prawie połowa słuchaczy audiobooków ściąga je za darmo

58 proc. Polaków słuchających audiobooki kupuje je, natomiast 47 proc. – pobiera za darmo z internetu. 22 proc. odbiorców książek czytanych pożycza je, a 17 proc. dostaje w prezencie. Ogółem 54 proc. respondentów kupiło w ostatnich 12 miesiącach co najmniej trzy książki do słuchania, 22 proc. – minimum dwie, a 19 proc. – jedną. Natomiast żadnej książki do słuchania nie nabyło w ciągu ostatniego roku 6 proc. odbiorców, co oznacza, że wyłącznie pobierali je za darmo z sieci. Trzy czwarte ankietowanych dokonało zakupu w sklepie internetowym, 39 proc. – w księgarni lub salonie multimedialnym, a 23 proc. – w kiosku.

51 proc. polskich odbiorców audiobooków słucha ich rzadziej niż raz w miesiącu, 17 proc. – raz w miesiącu, 14 proc. – raz w tygodniu, zaś 18 proc. – codziennie lub prawie codziennie. Najczęściej czytane książki są słuchane w domu (65 proc. wskazań), w drodze do lub z pracy (35 proc.) oraz w podróży (27 proc.). Zazwyczaj używany jest do tego przenośny odtwarzacz MP3 (53 proc. deklaracji), w związku z czym aż 81 proc. respondentów wskazuje pliki w tym formacie jako preferowaną postać audiobooków. Jedynie 19 proc. wskazuje płyty w formacie audio.

Badanie polskich odbiorców audiobooków zostało przeprowadzone przez serwis Nexto.pl. Ankieta objęła 4 436 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie połowa słuchaczy audiobooków ściąga je za darmo

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ciekawski
"Natomiast żadnej książki do słuchania nie nabyło w ciągu ostatniego roku 6 proc. odbiorców, co oznacza, że wyłącznie pobierali je za darmo z sieci." - mam ten fragment rozumieć jako UKRADLI w sieci? Pobrali za darmo ma inny wydźwięk i nie znaczy to samo. To jak będzie???
8 8
odpowiedź