SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Premier Mateusz Morawiecki laureatem Nagrody Człowiek Roku "Gazety Polskiej"

Premier Mateusz Morawiecki został w poniedziałek laureatem Nagrody Człowiek Roku "Gazety Polskiej", europoseł PiS Ryszard Legutko i reżyser Patryk Vega - Nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego, a wiceprezesowi IPN Krzysztofowi Szwagrzykowi przyznano tytuł Człowiek Roku Klubów "Gazety Polskiej".

Article

Morawiecki, który odebrał tytuł przy akompaniamencie odegranego przez orkiestrę utworu z filmu "Rocky", podkreślił, że bohater tego filmu trochę tak, jak jego rząd, próbował "walczyć z najlepszymi, zwyciężać, mierzyć się w wyższych kategoriach wagowych". "Nie chcemy być gdzieś tam w kącie, nie chcemy mieć programu minimalistycznego, nie chcemy tylko służyć za worek treningowy, tylko chcemy walczyć o lepszą, szczęśliwszą, wielką Polskę" - mówił premier.

Zwracając się do przedstawicieli Klubów "Gazety Polskiej", szef rządu ocenił, że są oni "na pierwszej linii frontu" i bronią tej linii w trudnych czasach. "Wytyczacie też drogę ku naszym aspiracjom, ambicjom, bo jesteśmy ambitni w naszych zamiarach wobec Polski i chcemy, właśnie tak jak ten Rocky (...) Ile tam było tych części, chyba z pięć czy sześć? To tylu kadencji też chyba możemy sobie życzyć" - powiedział Morawiecki.

"Jestem przekonany, że ta druga kadencja - teraz przed nami - jest fundamentalnie ważna, wymagająca od nas wszystkich ogromnego dodatkowego wysiłku, po to, żeby ta naprawa Rzeczpospolitej (...) mogła być w jakimś sensie dokończona, utrwalona, i wtedy, żebyśmy nabrali tej - już zostanę przy tej poetyce bokserskiej - masy, walczyli w tej wyższej wadze i osiągali sukcesy, jakie tutaj, na tej sali wszyscy mamy w naszych sercach, w naszych umysłach, nasze najszczersze pragnienia" - dodał szef rządu.

Premier zaznaczył także, że odbiera tytuł Człowieka Roku "w zastępstwie całego rządu PiS".

Podczas gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie wręczona została również: Nagroda Klubów "Gazety Polskiej", którą otrzymał wiceszef IPN Krzysztof Szwagrzyk oraz Nagroda im. Grzegorza I Wielkiego przyznawana przez miesięcznik "Nowe Państwo". Jej laureatami został europoseł PiS Ryszard Legutko oraz nieobecny na Gali reżyser Patryk Vega.

Szwagrzyk mówił w swoim przemówieniu o pracach prowadzonych przez IPN, których celem jest odnalezienie m.in. grobów Żołnierzy Wyklętych. "Wierzę głęboko w to, że w procesie przywracania pamięci będziemy mogli realizować nasz polski obowiązek, odnajdywać doły śmierci, groby Polaków zamordowanych przez Niemców, komunistów, Ukraińców czy Sowietów" - oświadczył.

Z kolei Legutko, podkreślał "fenomen", jakim - jego zdaniem - są kluby "Gazety Polskiej". "Polska w tej chwili jest jednym z niewielu krajów na świecie, które są zdolne ocalić wolność. Jestem przekonany, że rozgrywa się wielka bitwa cywilizacyjna, a my, Polacy, jesteśmy na pierwszej linii frontu" - ocenił.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział na początku gali, że kluby "Gazety Polskiej" są na pierwszej linii "niełatwej walki". "Dziś trzeba rozpocząć zabiegi o te jeszcze kolejne zwycięstwa. O te zwycięstwo, które będzie rozstrzygało o dalszych losach Polski, o tym, czy dobra zmiana umocni się i trwale zmieni oblicze naszego kraju, trwale zmieni naszą ojczyznę w niepodległy, demokratyczny, sprawiedliwy kraj, prawdziwą Rzeczypospolitą wszystkich Polaków" - mówił Kaczyński.

Nagrodę Człowieka Roku "Gazeta Polska" przyznaje od 1995 r. Morawiecki jej laureatem został też w 2016 roku. W przeszłości dwukrotnie otrzymał ją również prezes PiS Jarosław Kaczyński (w 2004 i 2015 roku).

Według danych ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 26 815 egz. (po spadku o 14,3 proc. w skali roku), a „Gazety Polskiej Codziennie” - 14 855 egz. (14,1 proc. mniej niż rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Premier Mateusz Morawiecki laureatem Nagrody Człowiek Roku "Gazety Polskiej"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Mam wrażenie, że "dobra, zmiana" co miesiąc przyznaje sobie jakieś nagrody. A teraz do mainstreamu dołączył twórca kinopolo.
odpowiedź
User
AS
Jaka gazeta, taki laureat i vice versa
odpowiedź
User
RST25
A co ze śledztwem smoleńskim? Kiedy będzie wrak w Polsce i czarne skrzynki? Co tak cicho w najważniejszym temacie?
odpowiedź