SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Press Club Polska pyta Kancelarię Sejmu o wznowienie wydawania kart wstępu dla dziennikarzy

W Sejmie zakończył się protest rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz Zgromadzenie Parlamentarne NATO. Kancelaria Sejmu nadal nie wznowiła wydawania dziennikarzom jednorazowych kart wstępu na teren budynku.

fot. papArticle

Protest osób niepełnosprawnych oraz ich rodziców i opiekunów w Sejmie trwał od 18 kwietnia do niedzieli 27 maja. Po czterdziestu dniach protest został zawieszony z powodu stanu zdrowia uczestników.

Jednocześnie w dniach 25-28 maja Sejm i Senat gościły przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, którzy w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego NATO rozmawiali o aktualnych wyzwaniach i zagrożeniach dla współczesnego bezpieczeństwa światowego.

Kancelaria Sejmu zawiesiła przyznawanie jednorazowych kart wstępu do budynku Sejmu RP, w tym dla dziennikarzy. W tej sprawie na początku maja interweniowało Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, uznając działanie Kancelarii za poważne następstwa dla przestrzegania praw obywatelskich.

Wczoraj sprawą zainteresował się prezes Press Club Polska Marcin Lewicki, który skierował zapytanie do szefowej Kancelarii Sejmu RP Agnieszki Kaczmarskiej.

- W związku z zakończeniem protestu osób niepełnosprawnych i ich rodzin, a także kończącym się dziś Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO, którymi to wydarzeniami uzasadniano wstrzymanie wydawania jednorazowych kart wstępu do Sejmu dla dziennikarzy, zwracam się do Pani z uprzejmą prośbą o informację, kiedy wydawanie kart zostanie wznowione - napisał w piśmie Lewicki.

Stanowiska w sprawie zawieszenia wydawania jednorazowych przepustek dla dziennikarzy nie wydało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, które obecnie zajmuje się sprawą brytyjskiego dziennikarza Tommy’ego Robinsona, aresztowanego po relacjonowaniu przebiegu procesu muzułmańskich gwałcicieli.

Dołącz do dyskusji: Press Club Polska pyta Kancelarię Sejmu o wznowienie wydawania kart wstępu dla dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl