SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Presspublica sprzedaje drukarnie. „Uważam Rze” wróci do Warszawy?

Spółka Presspublica, czyli dawne Gremi Media, prowadzi sprzedaż majątku pozostałego w firmie po zaprzestaniu działalności wydawniczej. Pod młotek ma pójść m.in. budynek w Raszynie, gdzie mieści się siedziba „Uważam Rze” - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza spółka Gremi Media do końca września ub.r. była wydawcą dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”, a także magazynów „Sukces” i „Bloomberg Businessweek Polska”. Od października ub.r. tytuły prasowe przeniesiono jednak do nowo utworzonej spółki Gremi Business Communication (dowiedz się więcej).

Dotychczasowe wydawnictwo zostało natomiast z majątkiem, którego teraz musi się pozbyć.  W związku z procesem restrukturyzacji Gremi Media zmieniło ponownie nazwę na Presspublica (nazywało się tak do marca 2013 roku), a siedzibą spółki został Kraków. Jednak jej najważniejsze aktywa to budynki i sprzęt byłych drukarni firmy w Koninku w Wielkopolsce i w podwarszawskim Raszynie. Zakłady te zlikwidowano w 2012 roku, zwalniając wtedy 100 osób (więcej na ten temat).

Jak wynika z naszych informacji, dokonano już sprzedaży maszyn drukarskich z Koninka i na sprzedaż wystawiono tamtejsze budynki. Na chętnych czekają również maszyny drukarskie z Raszyna. Docelowo sprzedane mają być też tutejsze budynki. Na razie jednak są wykorzystywane, bo pracują w nich obecnie osoby tworzące miesięczniki „Uważam Rze” i „Uważam Rze Historia”, które od października wydaje spółka Uważam Rze. Nie wiadomo na razie, kiedy pracownicy tych tytułów opuszczą Raszyn i gdzie się przeniosą. Możliwe jednak, że znów będą pracować w Warszawie.

>>> Zobacz Jedynki gazet i magazynów w naszym nowym serwisie

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Presspublica sprzedaje drukarnie. „Uważam Rze” wróci do Warszawy?

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Nigdzie nie przeniosą redakcji Uważam Rze. Po prostu ten tytuł zdechnie.
34 8
odpowiedź
User
BRAWO MISZCZU BIZNESU HAJDAROWICZU
brawo
16 8
odpowiedź
User
antyGrasio
Panu Hajdarkowi dalszego wszystkiego najgorszego życzą Wolni Polacy.
20 10
odpowiedź
User
drt
Mistrz Hajdarowicz po prostu wykonał zadanie. Rzepy praktycznie nie ma. A tak na marginesie - ta umowa na kupno udziałów w Presspublice od PWR to jest płacona? Bo zabezpieczenia na tytule nie było chyba?
24 8
odpowiedź
User
D
Hajdar, grzeczny piesek, dostaniesz nagrodę od Donalda i Adasia. W ramach promowania polskiego kapitału i talentów, pracownicy Rzepy niebawem przeniosą się do szeroko reklamowanych przez nasz rząd montowni skrzyń biegów, magazynu bądź call center za 1000 EUR miesięcznie. Bogata Europa nie będzie musiała eksportować kapitału do Chin mając podległą prowincję pod bokiem a Donald dostanie jakąś synekurę we władzach w Brukseli, obwieszczając to jako wielkie wyróżnienie dla Polski i Polaków. ZUS wydrenowany, Lasy Państwowe (=nasze) stopniowo idą pod młotek. Nie ma takiej kasy, której nie dało by się wydać urzędasom.
23 11
odpowiedź