SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Presspublica zakupiła prawo do tytułu "Życie Warszawy"

Wydawca dziennika "Rzeczpospolita", spółka Presspublica zakupiła prawo do tytułu "Życie Warszawy" - powiedział w sobotę przewodniczący Rady Nadzorczej Presspubliki, Andrzej Liberadzki.

Liberadzki podkreślił, że całe przejęcie wydawania gazety ma nastąpić prawdopodobnie do końca lipca. "Przejęcie łączy się także z różnymi technicznymi konsekwencjami, także fizycznym przetransportowaniem wszystkiego w inne miejsce, prawdopodobnie do siedziby, w której się mieści +Rzeczpospolita+. Wtedy rozpoczną się dalsze ustalenia" - mówił Liberadzki.

Przewodniczący Rady Nadzorczej wyraził pogląd, że jeżeli chodzi o kwestie kadrowe, prawdopodobnie nie będzie to przejęcie "jeden do jednego" . "Wiadomo, że +Presspublica+ jako wydawca dysponuje pewnymi narzędziami do wydawania, zapewne ma nadwyżki mocy wydawniczej, które można by wkomponować także w "Życie Warszawy", a przez to zmniejszyć również koszty" - dodał Liberadzki.

Liberadzki stwierdził, że na pewno będą jakieś zmiany, ale nie jest w stanie w chwili obecnej powiedzieć jakie.

Presspublica należy do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom (51 proc. udziałów) oraz spółki skarbu państwa PW Rzeczpospolita (49 proc.).

"Życie Warszawy" należało wcześniej do Michała Sołowowa, zajmującego pierwsze miejsce na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" z majątkiem 6,6 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Presspublica zakupiła prawo do tytułu "Życie Warszawy"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl