SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Agory o dużym wzroście słuchalności TOK FM: to wynik gwałtownych zmian w otaczającej rzeczywistości

- Radio TOK FM cieszy się dynamicznie rosnącą popularnością i skutecznie mierzy z konkurencją ze względu na gwałtowne zmiany w otaczającej nas rzeczywistości - w taki sposób prezes Agory Bartosz Hojka tłumaczy duży wzrost słuchalności stacji w 2016 roku.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasoweArticle

Z danych badania Radio Track Millward Brown wynika, że średni udział Radia TOK FM pod względem słuchania w 2016 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 2 proc. To o 0,6 pkt. proc. lepszy wynik niż w analogicznym okresie rok wcześniej, a jednocześnie największy wzrost.

Słuchaczy zyskuje także Radio Pogoda, czyli najmłodsza marka w portfolio Grupy Radiowej Agory (uruchomiona w czerwcu 2015 roku). Rozgłośnia ta miała w ub.r. udział na poziomie 0,8 proc., po wzroście o 0,2 pkt. proc. rok do roku. Pozostałe stacje GRA radziły sobie nieco słabiej w 2016 roku - Złote Przeboje z udziałem 2,9 proc. zaliczyły spadek o 0,4 pkt. proc., a Rock Radio miało taki sam udział jak przed rokiem, czyli 0,3 proc.

Zdaniem prezesa Agory Bartosza Hojki, odpowiedzialnego w grupie m.in. za segment radiowy, to zmiany na rynku sprawiły, że zarówno Radio Pogoda, jak i Radio TOK FM dynamicznie zyskiwały popularność wśród słuchaczy. I to bez istotnych nakładów promocyjnych.

- Radio Pogoda naturalnie wpasowało się w istniejącą potrzebę na rynku. Radio TOK FM, ze względu na gwałtowne zmiany w otaczającej nas rzeczywistości, cieszy się dynamicznie rosnącą popularnością i skutecznie mierzy z konkurencją. Redaktor naczelna stacji, Kamila Ceran, wprowadziła szereg skutecznych zmian w ramówce, które uzupełniły ofertę programową - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu wystartowała wiosenna ramówka TOK FM, w której pojawiła się m.in. nowa audycja Grzegorza Sroczyńskiego, a zabrakło „Programu telewizyjnego” Wojtka Krzyżaniaka.

Nadawca chce nadal wykorzystywać zainteresowanie słuchaczy, którzy zwracają uwagę na stacje GRA ze względu m.in. na sytuację polityczną w Polsce i na świecie. - Będziemy dokładnie obserwować rynek, być może zwiększymy skalę promocji - podkreśla prezes Agory.

- Na dzień dzisiejszy optymalnie gospodarujemy portfolio radiowym, a wszystkie cztery nasze stacje mają wysoki potencjał. Najważniejszą marką pozostaje Radio Złote Przeboje. Marka ta skutecznie przyciąga słuchaczy w najbardziej atrakcyjnym segmencie rynku z punktu widzenia reklamodawców. Będziemy ją konsekwentnie promować, ponieważ wierzymy w jej potencjał reklamowy - zapewnia Hojka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes Agory o dużym wzroście słuchalności TOK FM: to wynik gwałtownych zmian w otaczającej rzeczywistości

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
To brzmi trochę komicznie przy tak niskich udziałach, jakby postawić dychę w kasynie, a potem ogłaszać, że prawie podwoiło się postawiony majątek.
odpowiedź
User
zaciekawiony
Jak jest mierzone to? Znowu tymi ankietami? Jaki to ma błąd?
odpowiedź
User
lol
Jak jest mierzone to? Znowu tymi ankietami? Jaki to ma błąd?


PR24 ma 0,3 proc., a TV Republika - 0,11 proc.
odpowiedź