SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes CDA powołał Roberta Szybiaka do rady nadzorczej

Robert Szybiak został powołany do rady nadzorczej CDA, właściciela serwisu wideo CDA.pl. Zdecydował o tym Jarosław Ćwiek, prezes i mniejszościowy akcjonariusz CDA.

Robert Szybiak, fot. gs.net.pl Article

W komunikacie giełdowym CDA podano, że Jarosław Ćwiek powołał Roberta Szybiaka do rady nadzorczej firmy „działając na podstawie art. 385 § 1 i 2 kodeksu spółek handlowych w związku z § 15 ust. 1 pkt 1 Statutu Spółki, korzystając z przyznanego uprawnienia osobistego”.

Robert Szybiak został powołany na kadencję upływającą 3 kwietnia 2022 roku.

Szybiak od października 2018 roku jest dyrektorem sprzedaży i marketingu w firmie Stegu. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor zarządzający i prokurent w GS OMB, dyrektor sprzedaży i marketingu w CRH Klinkier, dyrektor sprzedaży w Cerpol Kozłowice oraz przedstawiciel handlowy w Hanson Polska i Gaspol.

CDA ze wzrostem zysku, ma 232 tys. subskrybentów

Do CDA należy serwis wideo CDA.pl, który według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. w kategorii wideo zanotował 5,58 mln użytkowników i 85,53 mln odsłon.

Od czterech lat na CDA.pl jest dostępna płatna sekcja Premium z filmami i serialami. Na koniec ub.r. dostęp do niej miało wykupiony 231,7 tys. użytkowników, o 34,8 proc. więcej niż rok wcześniej.

W radzie nadzorczej CDA są Łukasz Feldman (jako przewodniczący), Bogdan Dobrowolski i Sebastian Kwiecień i Katarzyna Sielużycka. Wszyscy zostali powołani w kwietniu 2017 roku. Miesiąc temu z rady odszedł Rafał Wójcicki.

Jarosław Ćwiek jest jedynym członkiem zarządu CDA. Należą do niego akcje stanowiące 34,46 proc. kapitału spółki, właścicielem 61,01 proc. jest Łukasz Ćwiek.

CDA od maja ub.r. jest notowane na bocznym rynku warszawskiej giełdy. W czwartek na koniec sesji kurs spółki wynosił 14,80 zł, co daje kapitalizację w wysokości 150,29 mln zł.

Według wstępnych danych firma osiągnęła w ub.r. wzrost wpływów o 53 proc. do 42,9 mln zł, a w samym czwartym kwartale przychody poszły w górę o 32 proc. do 12,3 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes CDA powołał Roberta Szybiaka do rady nadzorczej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TH
Prezes nie powołuje do rady nadzorczej, tylko właściel.
4 1
odpowiedź