SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes NBP ze specjalną nagrodą gospodarczą od Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda przyznał specjalną nagrodę gospodarczą prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu za utrzymanie stabilności systemu bankowego w trakcie kryzysu gospodarczego spowodowanego przez pandemię koronawirusa - poinformowano podczas gali nagrody gospodarczej prezydenta RP w Filharmonii Podkarpackiej.

Adam Glapiński, fot. NBPArticle

"Prezes NBP Adam Glapiński i ja wiemy, ile razy w tamtym momencie (w szczycie kryzysu w 2020 r. - PAP) się spotykaliśmy, ile razy prezes przychodził do mnie i mówił: 'Spokojnie, działamy, panujemy nad sytuacją'. (...) Ogromnie za to dziękuję, to była niezwykła próba. Nie wiadomo, co by się stało z polską gospodarką, z wieloma polskimi firmami, które później udało się uratować, (...) dzięki temu właśnie, że nie zawalił się system bankowy" - powiedział Andrzej Duda w trakcie gali.

Prezes NBP poinformował w środę, że będzie się starał o drugą kadencję na tym stanowisku, ale decyzja w tej sprawie należy do prezydenta i Sejmu. W kwietniu br. prezydent Duda powiedział, że "można prolongować zadanie", które zostało powierzone Glapińskiemu.

Adam Glapiński jest prezesem NBP od 2016 r. Jego pierwsza sześcioletnia kadencja upływa w czerwcu 2022 r.

Prezesa NBP wybiera Sejm na wniosek prezydenta.

 

Dołącz do dyskusji: Prezes NBP ze specjalną nagrodą gospodarczą od Andrzeja Dudy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dariusz Derucki
Bareja zasiadł na tronie niebieskim i pisze scenariusz dla Polski, czy co jest grane?
odpowiedź
User
wrak aneksu do raportu
Pandemia nie wywołała kryzysu, lecz globalne sterowanie rządami, które na dany sygnał zaczęły wdrażać tzw lockdowny.
Mówiąc inaczej: kryzys został wywołany sztucznie przez rządy na zlecenie organizacji będących w mackach globalnej ośmiornicy finansowej.
odpowiedź