SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były burmistrz Wasilkowa pokieruje Radiem Białystok

Rada Mediów Narodowych wybrała Mirosława Bielawskiego na stanowisku prezesa Polskiego Radia Białystok. Dotychczas był on dyrektorem programowym stacji. Trafił do rozgłośni po tym, jak w wyborach samorządowych stracił fotel burmistrza Wasilkowa.

Mirosław Bielawski (od lewej), jedyny kandydat na prezesa Radia Białystok (fot. Radio Białystok)Article

Bielawski był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Radia Białystok. Zastąpi Wojciecha Straszyńskiego, który zarządzał rozgłośnią od marca 2016 roku. Bielawski był już prezesem białostockiej rozgłośni od 2006 do 2010 roku. W latach 2014-2018 piastował z kolei stanowisko burmistrza Wasilkowa. Po przegranych wyborach samorządowych, w 2019 roku wrócił do Radia Białystok, gdzie został dyrektorem programowym. Od środy wraca na stanowisko prezesa stacji. Białostocka „Gazeta Wyborcza” pisze, że przed laty za prezesury Bielawskiego w białostockiej rozgłośni pracowała Agnieszka Kamińska, obecna prezes Polskiego Radia.

„Wszystkie decyzje zgodnie z wnioskiem Czabańskiego”

Za kandydaturą Bielawskiego głosowali zasiadający w RMN Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Przeciwko byli Juliusz Braun i Robert Kwiatkowski. - Podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych wszystkie decyzje kadrowe zostały podjęty zgodnie z wnioskiem przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego większością 3 za i 2 przeciw - informuje Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, członek RMN.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przewodniczący Czabański do rady nadzorczej Radia Białystok zgłosił kandydatury Marka Bobela (starostę siemiatyckiego), Romualda Łanczkowskiego (wiceprzewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego) i Jana K. Orłowskiego. Wszyscy zasiadali w radzie nadzorczej Radia Białystok już wcześniej. Do rady nadzorczej Radia Gdańsk szef RMN zgłosił Piotra Gierszewskiego (radnego PiS), Krystynę Kmiecik-Baran i Jana Krefta (medioznawcę). Trójka kandydatów już wcześniej zasiadała w tym gremium.

Do rady nadzorczej Radia Szczecin Czabański zaproponował Janusza Jagielskiego (działacza PiS-u), Edwarda Kosmala i Krzysztofa Kozłowskiego. Wszystkie osoby już zasiadały w RN rozgłośni. Do rady nadzorczej Radia Łódź Czabański zgłosił Dominika Hamrina, Ryszarda Krycha i Kacpra Sakowicza. W poprzedniej kadencji w tym gremium zasiadał tylko Krych. Do rady nadzorczej Radia Poznań zgłoszono kandydatury Michała Króla, Ryszarda Stryjskiego i Marcina Zarzeckiego (prezesa Polskiej Fundacji Narodowej, byłego szefa Radia Poznań). Wszystkie kandydatury przegłosowano zgodnie z wolą przewodniczącego Czabańskiego.

Bez większych zmian personalnych w Polskim Radiu

Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i większość członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Kielce, Radia Rzeszów, Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice. Do nieznacznych zmian doszło natomiast w radach nadzorczych Radia Olsztyn i Radia Wrocław. Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Rada Mediów Narodowych wybrała Agnieszkę Kamińską na prezesa Polskiego Radia. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Kamińska pełni rolę jednoosobowego zarządu od stycznia 2020 roku.

 Podczas posiedzenia Kamińska miała chwalić się sukcesami. - Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne jest właśnie pani prezes. To zła wiadomość dla słuchaczy Polskiego Radia. Dziś RMN wzięła na siebie winę za fatalne wyniki w Polskim Radiu - stwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia Marek Suski, zarazem wiceszef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Z badania Radio Track wynika, że od października ub.r. do marca br. Radio Białystok miało 8,8 proc. udziału w rynku słuchalności w Białymstoku.

Dołącz do dyskusji: Były burmistrz Wasilkowa pokieruje Radiem Białystok

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Degrasaa siti
Zrozumcie że Pisowcom NALEZY SIE TO!! ONI MUSZA SIE SZYBKO UTUCZYC PRZY KORYCIE!!a to że zero wykształcenia i umiejętności to Pisowcom nie przeszkadza.
odpowiedź
User
Ostrz
Ostrzegam że każdy nie metryczny komętarz zostanie skierowany do Kancelarii Prawnej z wnioskiem o ujawnienie adresu IP i ukaranie.
odpowiedź
User
no tak
Zrozumcie że Pisowcom NALEZY SIE TO!! ONI MUSZA SIE SZYBKO UTUCZYC PRZY KORYCIE!!a to że zero wykształcenia i umiejętności to Pisowcom nie przeszkadza.


Biorąc pod uwagę poziom tych całych mediów lokalnych przed PiSem to wolę by zarządzał koleś, który ma doświadczenie w samorządzie, niż Joasie po polonistyce na UwB który ojciec Marcinna Mellera, Stefan w wywiadzie rzece z Michałem Komarem opisywał jako podlaską dzicz.
odpowiedź