SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes Polskiego Radia w zarządzie Europejskiej Unii Nadawców

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski został członkiem zarządu Europejskiej Unii Nadawców EBU. Przedstawiciel polskich nadawców po raz pierwszy znalazł się w ścisłych władzach tej największej organizacji, zrzeszającej media publiczne.

Andrzej Siezieniewski

Andrzej Siezieniewski

Członków zarządu EBU wybrało na kolejną, dwuletnią kadencję Zgromadzenie Generalne, obradujące w Strasburgu. Prezes Polskiego Radia znalazł się w gronie 9 przedstawicieli europejskich nadawców, wytypowanych do tego gremium decyzyjnego. Wcześniej, podczas letniej sesji Walnego Zgromadzenia, ponownie wybrano na stanowisko przewodniczącego EBU Jeana-Paula Philippota, reprezentującego belgijskie RTBF, a na wiceprzewodniczącego Claudio Cappon z włoskiego RAI.

Siezieniewski wyraził opinię, że duży wpływ na jego wybór mogła mieć nasza aktywność w EBU. - Polskie media publiczne odgrywały dużą rolę w tej organizacji, do której przystąpiliśmy w 1993 roku. Bardzo szanowano też naszych ekspertów z ramienia Polskiego Radia: Stanisława Jędrzejewskiego czy Macieja Domańskiego - dodał.

Andrzej Siezieniewski zwraca uwagę, że EBU to organizacja mająca realny wpływ na sprawy związane z funkcjonowaniem mediów publicznych w Europie. - Praca bezpośrednio w zarządzie Unii pozwoli nam łatwiej zgłaszać nasze oczekiwania i realizować korzystne dla nadawców w Polsce projekty - powiedział prezes Polskiego Radia. W opinii Siezieniewskiego jest to szczególnie ważne w momencie, w którym media publiczne muszą aktywnie reagować na zmieniające się otoczenie i realizować swe zadania misyjne zgodnie z oczekiwaniami współczesnych odbiorców.

Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union - EBU) powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne, niekomercyjne stacje radiowe i telewizyjne w celu wymiany programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. Do EBU należą stacje radiowe i telewizyjne z 56 krajów. Polskie Radio i Telewizja Polska są członkami EBU od 1993 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes Polskiego Radia w zarządzie Europejskiej Unii Nadawców

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kris
Tylko co z tego jak polskie media publiczne są poza najważniejszym projektem organizowanym przez Europejską Unię Nadawców czyli dorosłej jak i dziecięcej odsłonie Konkursu Piosenki Eurowizji ?
My chcemy udziału Polski (tj. TVP i Polskiego Radia) w Eurowizji (a dokładniej wszystkich jej wersjach) a nie naszych ludzi na stanowiskach w EBU/EUN !!!
9 8
odpowiedź
User
lukas
o tym samym chciałem napisać, poza transmisjami Olimpiad na stronach EBU, Eurowizja jakkolwiek "gównianym" konkursem się nie zrobiła jest największym eventem organizowanym przez EBU transmitowanym na cały świat, a Polska drugi rok pod rząd nawet jej nie będzie transmitować
ale to TVP, a nie Polskie Radio jedzie wiochą, więc temu Panu gratulujemy i miejmy nadzieję, że teraz EBU będzie ciągnąć TVP za uszy!
8 8
odpowiedź
User
tv zdecydowanie nie-publiczna
TVP Brauna niczego nie potrafi zorganizować, niczego nie potrafi wprowadzić na antene. Jest zajeta serialami Dworaka i propagandą na rzecz Zdrojewskiego.
8 8
odpowiedź
User
Polskie Radio i KGB - cenzura na wirtualnych mediach!!!!!!
Dlaczego wirtualne media wyrzuciły tekst o wizycie agenta KGB w Polskiem Radiu? - odwagi niezlażni dziennikarze. Niech naród się dowie pod czyje dyktando Paqn prezes Siezieniewski działa.
9 8
odpowiedź
User
stalinizm w Polskim Radiu
a może by tak zlustrować pana Siezeniewskiego, co robił w Moskwie, kim był jego ojciec i dziadek? i co robili tuż po wojnie? Skandalem jest, ze tacy ludzie rządzą mediami w tzw. wolnej Polsce.
9 8
odpowiedź