SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Radia Wrocław ma zostać wybrany w głosowaniu korespondencyjnym

Prezes Radia Wrocław zostanie wybrany w głosowaniu korespondencyjnym - zdecydował Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Jedynym kandydatem na to stanowisko jest ponownie Marcin Rosiński - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Marcin Rosiński w studiu TVP InfoArticle

W ostatnią środę Rada Mediów Narodowych podczas posiedzenia nie rozstrzygnęła konkursu na prezesa Radia Wrocław - żaden z dwóch kandydatów: ani Marcin Rosiński, ani Henryk Koczan nie uzyskał większości głosów (to 3 głosy).

Jak informowaliśmy, jeszcze tego samego dnia Rosiński ponownie został zgłoszony na to stanowisko przez przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. Według wiadomości przekazanej nam przez Czabańskiego zwołał on kolejne posiedzenie Rady w tej sprawie na 29 sierpnia br. Do 28 sierpnia można było zgłaszać kandydatury.

W piątek – jak udało się nam dowiedzieć – zmienił jednak zdanie i odwołał posiedzenie. Zarządził głosowanie korespondencyjne nad jedyną zgłoszoną (przez niego) kandydaturą. Termin głosowania upływa w poniedziałek, 26 sierpnia br.

W poprzednim głosowaniu Rosiński otrzymał tylko głos Czabańskiego i Lichockiej, Braun był przeciwny, a Grzegorz Podżorny i Elżbieta Kruk wstrzymali się od głosu. Za jego kontrkandydatem Koczanem głosował tylko Juliusz Braun, Podżorny z Kukiz'15 wstrzymał się od głosu. Pozostali członkowie byli przeciwko.

Teraz formalnie do wyboru prezesa znowu mogłoby nie dojść, gdyby pomiędzy członkami z PiS ponownie nie byłoby zgody. Wtedy trzeba by było zwołać następne posiedzenie i zgłosić nowe kandydatury. Poprzednio jednak brak wyboru szefa rozgłośni wydawał się być tylko wypadkiem przy pracy – jak wynikało z naszych źródeł – Rosiński miał nie przygotować się do spotkania z Radą i nie przedstawić swojej wizji rozgłośni.

Przykładowo pytany o związki z radiem miał powiedzieć, że ostatnią audycję radiową tworzył w liceum. - Nawet jak próbował odpowiadać na pytanie zadane mu przez sprzyjającą jego kandydaturze Joannę Lichocką, został przez nią poproszony, by już nie kontynuował - opowiadał nasz rozmówca. - To było dla niego ciężkie przeżycie, bo jego występ trudno ocenić inaczej jak kompromitację – dodał.

Miał też być pytany o to, dlaczego publicznie zaprzeczał, że nie jest zainteresowany objęciem tego stanowiska (podał taką informację na Twitterze – przyp.red.), na co – według relacji jednego z naszych rozmówców – miał stwierdzić, że „zmienił zdanie”.

Rada Mediów Narodowych musi wybrać nowego prezesa Radia Wrocław, ponieważ dotychczasowa szefowa Jolanta Piątek zrezygnowała z pełnionej funkcji. Kandydaci - Marcin Rosiński oraz Henryk Koczan po uprzednim zgłoszeniu ich CV – zostali zaproszeni na rozmowy, ale żaden z nich nie uzyskał w głosowaniu potrzebnych trzech głosów.

Marcin Rosiński w TVP pracuje od 1996 roku. Przez wiele lat pracował w TVP Wrocław, ostatnio w TVP Info.

Henryk Koczan, którego zgłosił członek RMN i były prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun, od 2017 roku jest wiceprzewodniczącym rady programowej TVP Wrocław, a w latach 2012-2017 był jej przewodniczącym. Obecnie jest także zastępcą kierownika działu informacji, promocji i edukacji w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Polskie Radio Wrocław ma 2,8 proc. udziału w rynku radiowym we Wrocławiu. W 2018 roku miało 19,3 mln przychodu i 814 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes Radia Wrocław ma zostać wybrany w głosowaniu korespondencyjnym

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Precz z nim
Kpina z mediów, kpina z nas wszystkich!
odpowiedź
User
Utr
W Radiu Kraków też wybrali "jedynego kandydata". Już nawet nie udają, że nie . biorą każdego. Nawet takiego, który sie nie przygotował i ich zlekcewazyl. Rany, ale upadek.
odpowiedź
User
Rządy fachowców
Wie czy nie wie, umie czy nie umie - Rosiński musi być.
odpowiedź