SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes TVP rozdał nagrody

Podczas inauguracji VI Konferencji Mediów Publicznych w Krakowie, Jan Dworak, Prezes Zarządu TVP przyznał pracownikom Telewizji Polskiej nagrody za profesjonalizm i wyznaczanie standardów zawodowych za rok 2005.

W kategorii dziennikarz nagrody otrzymali:
Piotr Kraśko, TAI – za kreatywne i dynamiczne relacje reporterskie na antenie TVP 1 z wielkich wydarzeń światowych.

Dorota Gawryluk, TVP 1 – za osobowość, obiektywizm i rzetelność w „Wiadomościach” i programie „Forum”.

W kategorii reporter, dokumentalista:
Michał Nekanda-Trpeka, APAT - za mistrzowską realizację dla TV Polonia, filmu dokumentalnego „Łyżeczka życia”, o ratowaniu przez Polaków, w czasie okupacji hitlerowskiej, żydowskich dzieci.

W kategorii redaktor:

Robert Kozak z zespołem WIadomości TVP 1 – za konsekwentne wprowadzanie standardów dziennikarskich i zmianę wizerunku Wiadomości, głównego źródła informacji w kraju.

Ewa Slezak, OTV Katowice (wyróżnienie) – za redagowanie magazynu reporterskiego „Ludzie i sprawy” oraz twórczą pracę z młodymi reporterami.

Małgorzata Ambroziewicz-Rubczyńska, TVP2 - za wkład redakcyjny w przygotowanie wieloformatowych wydarzeń na antenie Dwójki, w szczególności Festiwalu Kultury Kresowej i Międzynarodowego Festiwalu Kultury Romów,

W kategorii zarządzanie projektem:
Jacek Weksler, TVP Kultura – za stworzenie w krótkim czasie pierwszego kanału tematycznego Telewizji Polskiej – TVP Kultura, programu o wysokim poziomie profesjonalnym i własnej, oryginalnej koncepcji programowej.

Grażyna Baczyńska, Biuro Współpracy Międzynarodowej i Handlu (wyróżnienie) - za kierowanie zespołem międzynarodowych usług, przekazów i transmisji, za zarządzanie wielkimi projektami telewizyjnymi i międzynarodową koordynację transmisji m.in. Dnia Pamięci Holokaustu, 60 rocznicy Powstania Warszawskiego.

W kategorii producent:
Ewa Marrodań, Agencja Filmowa za redakcję i produkcję wybitnych przedstawień Teatru Telewizji, w szczególności za „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”.

W kategorii realizator:
Marek Bik, APAT - za mistrzowskie wyczucie istoty obrazu i rytmu montażowego, za realizację Festiwalu Piosenki w Opolu, widowisk dla TVP2, w tym Międzynarodowego Festiwalu Kultury Romów.

W kategorii operator:
Piotr Koper, APAT - za wszechstronność operatorską, pracę przy filmach dokumentalnych, przedstawieniach teatralnych i festiwalach, również za współpracę od samego początku przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Roman Wasiluk, TVP3 Białystok (wyróżnienie) - za własny styl i punkt widzenia, za zdjęcia do filmów dokumentalnych, w szczególności za „ Proroczy żywot Eliasza” i „Geniusza”.

W kategorii montażysta:
Grażyna Jasińska-Wiśniarska, Agencja Filmowa - za najwyższy poziom warsztatowy i montaż noweli dokumentalnej „Kochaj mnie”.

W kategorii twórcze wykorzystanie technologii:
Olga Klecel, Ośrodek Nowe Media - za przygotowanie, wdrożenie oraz prowadzenie projektów Intranetu TVP oraz nowych witryn oddziałów regionalnych Telewizji Polskiej.

Nagroda specjalna dla: Studia Solidarność (kierownik – Stefan Truszczyński) – za pierwszy, niezależny program publicystyczny w Telewizji Polskiej zorganizowany w 1989 roku przez Stefana Truszczyńskiego. Za trwanie przy wartościach „Solidarności”, za dziennikarską odwagę i wiarę w powstanie wolnej Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes TVP rozdał nagrody

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl