SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes TVP rozmawiał z papieżem Franciszkiem o obchodach Światowych Dni Młodzieży

Papież Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie prezesa Telewizji Polskiej Janusza Daszczyńskiego, podczas której rozmawiano o planach TVP związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży.

L'Osservatore Romano Servizio Fotografico / tvp Article

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku w Krakowie. W obchodach weźmie udział papież Franciszek, dla którego będzie to pierwsza pielgrzymka do Polski. Prezes Daszczyński przekazał papieżowi informacje o przygotowaniach do wydarzenia.

- Ojciec Święty podkreślił w rozmowie, że myślami jest już w Polsce, na spotkaniach z młodzieżą - mówi Janusz Daszczyński, prezes TVP.

Telewizja Polska jako jedyny oficjalny nadawca tego wydarzenia, przeprowadzi transmisję tego i wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny. Nadawca publiczny będzie uwzględniał tematykę Światowych Dni Młodzieży na wszystkich swoich antenach, zwłaszcza w programach informacyjnych i publicystycznych.

Daszczyński przekazał również Franciszkowi film „Życia nie można zmarnować” o życiu i działalności dwóch polskich zakonników, brutalnie zamordowanych w 1991 roku w Peru - ojca Zbigniewa Strzałkowskiego i ojca Michała Tomaszki. Zostaną oni beatyfikowani 5 grudnia br. (transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVP). Dokument pokaże TVP1 w piątek 4 grudnia br. o godz. 20.25 oraz dwa dni później o godz. 9.30.

Publicznego nadawcę reprezentowali także: dyrektor biura zarządu i spraw korporacyjnych Łukasz Rybowski, autor scenariusza i reżyser „Życia nie można zmarnować” Krzysztof Tadej oraz kierownik redakcji audycji katolickich TVP1 ks. Rafał Sztejka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes TVP rozmawiał z papieżem Franciszkiem o obchodach Światowych Dni Młodzieży

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andy61
Rozpaczliwa próba ratunku ? Naczelnika Państwa to nie wzruszy.
15 10
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Czy zapewnił Ojca Świętego, że osobiście przygotował i wdraża kodeks etyczny dziennikarzy w Telewizji Publicznej? To zapewni obiektywność przekazu. BUHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!
11 9
odpowiedź
User
Brat Grat
Reżyser Krzysiek Tadej ? wierny uczestnik zagranicznych pielgrzymek z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim? Dobre sobie :-) :-) :-)
13 15
odpowiedź
User
Juda
A gdzie pani dyrektor Polaczek? No tak, za wcześnie podniosła telewizję z kolan :-)
13 8
odpowiedź