SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezydent Krakowa: nie przywłaszczyliśmy sobie akcji RMF FM, tylko my mogliśmy odebrać nagrodę

- Nigdzie nie wskazywaliśmy, że miasto było realizatorem akcji, za każdym razem podawaliśmy jej wykonawców - tak na zarzuty RMF FM o przywłaszczenie przez miasto autorstwa akcji z wywieszeniem flagi z balonu odpowiada Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Sprawa dotyczy ogromnej flagi, przytwierdzonej do balonu, która wzniosła się w Krakowie na wysokość 152 metrów. Miało to miejsce w piątek 2 maja br., czyli w Dniu Flagi. Wydarzenie wymyślone i zorganizowane zostało przez RMF FM, a stacja relacjonowała akcję. Event został zauważony także w Kancelarii Prezydenta RP. Bronisław Komorowski postanowił nagrodzić organizatorów wydarzenia uznając gigantyczną flagę za Najpiękniej Udekorowaną Przestrzeń Publiczną w ramach akcji „Majówka z Polską”. Chodziło w niej o wyróżnienie miejsc lub budowli udekorowanych flagą.

Wyróżnienie (dyplom i flagę) z rąk prezydenta Komorowskiego odebrał we wtorek 27 maja br. jednak nie przedstawiciel rozgłośni, ale zastępca prezydenta Krakowa Tadeusz Matusz. Wczoraj opublikowaliśmy list otwarty prezesa RMF FM Tadeusza Sołtysa do władz miasta, w którym domagał się on od nich wyjaśnień. - Jest nam przykro, że Miasto Kraków przypisało sobie bez naszej zgody i wiedzy autorstwo akcji  od początku do końca wymyślonej i opracowanej w stacji RMF FM - napisał Sołtys (więcej na ten temat).

Wczoraj prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odpowiedział na list prezesa RMF FM. Poinformował on, że w ramach akcji „Majówka z Polską” Kraków zgłosił wywieszenie ogromnej flagi jako inicjatywę, która odbyła się na terenie miasta. -  W tym ogłoszeniu jako organizatorzy zostali wymienieni wyłącznie Firma Hiflyer Polska i radio RMF FM oraz wykonawcy przedsięwzięcia - organizatorzy zawodów Niebo Otwartej Europy i harcerzami z Hufca ZHP Krakowa-Krowodrza z Harcerskiego Klubu Balonowego (czyli techniczni realizatorzy akcji). Miasto Kraków nie figurowało w zgłoszeniu ani jako współorganizator, ani współinicjator, ani partner, ani w jakiejkolwiek roli - zapewniał Majchrowski.

Prezydent relacjonuje, że Kancelaria Prezydenta po decyzji o nagrodzeniu wywieszenia flagi poinformowała władze Krakowa, że nagrodę odebrać może tylko przedstawiciel miasta. - Jedyne więc, co pozostało w tej sytuacji, to przekazanie tej informacji tak, aby autorzy sukcesu mogli ów sukces promocyjnie wykorzystać. Kancelaria Prezydenta Krakowa telefonicznie poinformowała firmę HiFlyer o tej dobrej nowinie, a firma Hiflyer poinformowała swojego partnera i pomysłodawcę akcji, czyli Państwa radio - napisał prezydent.

- Działania Urzędu Miasta nie miały w najmniejszym zakresie na celu zaanektowania projektu, który należał w całości – zarówno jeśli chodzi o pomysł, jak i realizację – do podmiotów zewnętrznych, dzięki kreatywności i zaangażowaniu których do tego wydarzenia w ogóle doszło. I świadczy o tym cała nasza komunikacja w tym zakresie, nigdzie nie wskazująca Urzędu jako realizatora, a przytaczająca za każdym razem faktycznych pomysłodawców i wykonawców. Urząd chciał wykorzystać szansę, jaką była propozycja Prezydenta RP do nagłośnienia wydarzenia, który w spektakularny sposób udało się przeprowadzić podmiotom działającym na terenie miasta - podkreślił Majchrowski. Poinformował on też, że poprosił już Kancelarię Prezydenta o szczególne uhonorowanie RMF FM.

- Hiflyer to nie partner akcji tylko nasz podwykonawca. Zawiadamianie twórców akcji, czyli RMF FM o nagrodzie za pośrednictwem podwykonawcy byłoby już samo w sobie kuriozum. Byłoby, bo Hiflyer zadzwonił do nas dopiero z Pałacu, dziwiąc się, że nas nie ma. Tłumaczenia odnośnie powodu dla którego Kraków przypisał sobie autorstwo muszę z szacunku dla włodarzy pozostawić bez komentarza. Podkreślam, że nie chcemy, aby słuchacze pomyśleli, że to my przywłaszczyliśmy czyjąś akcje - skomentował dla Wirtualnemedia.pl oświadczenie prezydenta Majchrowskiego Maciej Brzozowski, szef PR w RMF FM.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział RMF FM w rynku radiowym w okresie od lutego do kwietnia br. wyniósł 24,5 proc. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Prezydent Krakowa: nie przywłaszczyliśmy sobie akcji RMF FM, tylko my mogliśmy odebrać nagrodę

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
Jak w przedszkolnej piaskownicy. To moja zabawka, nieeeeeeeeeee, to mojeeeeee. Niby poważni ludzie, poważna instytucja i poważne radio.
odpowiedź
User
xyz
Tadziu zajmij się tym co dzieje się w środku, atmosfera kiepska, słupki lecą w dół a Ty robisz problem o dyplom. Od tego ci nie przybędzie......
odpowiedź
User
Tyczyn
Radio Marudnych Flagowiczów !
odpowiedź