SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Problemy małych telewizji

Vectra odpowiada TV Centrum

W poniedziałek opublikowaliśmy list TV Centrum do szefa KRRiT, w którym stacja uskarża się na nieobecność w sieciach niektórych operatorów kablowych.

Jedna z sieci kablowych, Vectra, wymieniona w tym materiale przesłała niniejsze wyjaśnienia:

"Wymienieni powyżej nadawcy błędnie interpretują zapis ustawy "O radiofonii i telewizji" zobowiązujący operatorów telewizji kablowych do emisji w ich sieciach w pierwszej kolejności programów "dostępnych na danym obszarze". W rozumieniu ustawy dostępność danego programu telewizyjnego na danym obszarze oznacza możliwość jego oglądania na standardowym odbiorniku telewizyjnym przy użyciu prostego sprzętu antenowego (np. anteny dipolowej lub siatkowej). Zatem powyżsi nadawcy, których programy można odbierać wyłącznie poprzez cyfrowe urządzenia satelitarne nie mają podstaw do żądań, aby ich programy znalazły się w ofercie telewizji kablowych na równi z programami publicznych i prywatnych nadawców, które są emitowane z nadajników naziemnych.

Do emisji jakiegokolwiek programu w swojej sieci operatorzy kablowi muszą posiadać stosowną umowę z jego nadawcą. Oczywiste jest, że wprowadzenie nowego programu do oferty operatora powinno mieć swoje uzasadnienie. Operator musi brać pod uwagę zarówno zaspokojenie oczekiwań swoich widzów co do zawartości oferty programowej jak i wykazać dbałość o utrzymanie wysokości abonamentu na akceptowanym przez nich poziomie. Dlatego podpisanie każdej nowej umowy na emisję jakiegokolwiek programu musi poprzedzać odpowiednia analiza i szczegółowe negocjacje z nadawcą. Nie jest zatem w żadnym stopniu prawdziwa forsowana przez wymienionych nadawców sugestia, że operatorzy z jakichś powodów odmawiają im obecności w swoich sieciach. Rozmowy trwają lub są podejmowane i obie strony mają równe szanse na zawarcie porozumienia i współpracę dla dobra abonentów kablówek - informuje Krzysztof Stefaniak z Grupa Vectra.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Problemy małych telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl