SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Problemy z odbiorem TV po wyłączeniu analogu w Pomorskiem i w Wielkopolsce

Urząd Komunikacji Elektronicznej, TVP i Emitel podjęły działania w celu poprawy warunków odbioru telewizji na obszarach objętych II etapem wyłączenia sygnału analogowego. Zamontowana została m.in. wyższa antena nadawcza w Gdańsku.

Zgodnie z harmonogramem wyłączeń w środę 28 listopada br. telewizja analogowa przestanie być dostępna w części woj. pomorskiego, woj. wielkopolskiego, woj. kujawsko-pomorskiego, woj. warmińsko-mazurskiego i woj. dolnośląskiego. Przed wyłączeniem analogu podjęto dodatkowe działania mające na celu zapewnienie dostępu do telewizji dla wszystkich mieszkańców tych regionów.

Nadajnik w gdańskim Chwaszcznie zyskał nową, wyższą antenę nadawczą. 28 listopada br. nadawane tam kanały cyfrowe przełączone zostaną na częstotliwości wykorzystywane dotąd przez telewizję analogową, dzięki czemu poprawi się jakoś sygnału cyfrowego. Tego samego dnia uruchomiony zostanie nadajnik w Szymbarku oraz przekaźnik w Wejherowie. Efektem tych działań będzie zapewnienie lepszych warunków odbioru dla mieszkańców miejscowości: Żarnowiec, Sulęczyno, Lipusz, Płocice, Studzienice, Stężyca, Szymbark, Zamostne, Wejherowo.

Mieszkańcy miejscowości położonych w woj. warmińsko-mazurskim, w których badania UKE wykazały potencjalne problemy z odbiorem sygnału cyfrowego będą mogli odbierać sygnał analogowy z nadajników w Olsztynie (do 17 czerwca 2013 roku miejscowości: Piławki, Bagieńsko, Faltyjanki) oraz Elblągu (do 19 marca 2013 roku miejscowości: Nowe Sadłuki, Krzywiec, Narusa). Wskazane będzie jednak skierowanie anten odbiorczych w stronę Olsztyna lub Elbląga.

Podobna sytuacja dotyczy mieszkańców miejscowości Sławica w woj. wielkopolskim, którzy do czasu uruchomienia nadajnika sygnału cyfrowego Gniezno/Chojna, tj. 20 maja, będą mogli odbierać sygnał telewizji analogowej z nadajnika w Pile (także powinni skierować anteny w kierunku Piły).

Dołącz do dyskusji: Problemy z odbiorem TV po wyłączeniu analogu w Pomorskiem i w Wielkopolsce

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jac
burdel, burdel, burdel
odpowiedź
User
jac
Najlepsze jest to, że do wymienionych w województwie Warmińsko-Mazurskim (Piławki, Bagieńsko, Faltyjanki) mam kilka kilometrów (może 5-6). U mnie DVT-T można złapać niemal na samym drucie podobnym do anteny w pokoju na parterze. I to zarówno z Kisielic jak i Olsztyna. Jakim cudem mieszkańcy tych miejscowości mają problem?

W jaki sposób te pomiary były robione i czy w ogóle?
odpowiedź
User
jan sebastian bach
widać jedno gołym okiem że przechodzenie na sygnał cyfrowy z analoga okazał się wielką klapą . Bo przygotowania nie było solidnego bo zamiast systematycznie robić zmiany to nie rewolucja od razu atu niewypał . Moim zdaniem robienie na szybko nie dało efektu a przecież wiadomo było że kiedyś nastąpi zamiana na cyfrowy z analoga ale lepiej robić tylko szum marketingowy a resztę na żywioł zostawić .
odpowiedź