SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd umorzył proces Rachonia ze Skibą. Chodziło o wypowiedź po zabójstwie Adamowicza

- Rachoń się poddaje. Tej informacji nie usłyszycie w TV Republika. Po pięciu latach procesowania się ze mną, ciągania po salach sądowych, przedłużających się zeznań świadków, gwiazda TVPiS i TV Republika - Michał Rachoń złożył broń – ogłosił muzyk Krzysztof Skiba na Facebooku. Rachoń wytacza muzykowi kolejny proces.

Michał Rachoń/ screen: YT TV RepublikaMichał Rachoń/ screen: YT TV Republika

Proces Rachonia ze Skibą rozpoczął się po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (zmarł po ciosach zadanych nożem podczas finału WOŚP, który odbywał się 13 stycznia 2019 r.).

Lider grupy Big Cyc Krzysztof Skiba, dzień po śmierci Adamowicza - 15 stycznia, napisał na Facebooku: "Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi "reporterzy" tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni, ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord."

   
W odpowiedzi na wpis 16 stycznia Rachoń złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko Skibie z art. 212 Kodeksu karnego (dotyczy zniesławienia). Proces trwał 5 lat. Zakończył się wczoraj, a Skiba mówi, że z Rachoniem „wygrał walkowerem”.

- Dziś, podczas kolejnej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Warszawie, jego pełnomocnik prawny, złożył pismo dotyczące oddalenia oskarżenia z powództwa prywatnego i poprosił Sąd o umorzenie sprawy.  To coś w rodzaju mojej wygranej przez walkowera – napisał 30 stycznia na Facebooku Krzysztof Skiba.  

Skiba o procesie z Rachoniem: “był elementem zastraszania społeczeństwa”

Muzyk wyjaśnia, jak przebiegał proces: - W pierwszej instancji Sąd umorzył sprawę. Umorzenie zostało zaskarżone i sprawa rozpoczęła się na dobre. Obszerne zeznania złożyłem ja i skarżący Pan Redaktor, a także liczni świadkowie oskarżenia tacy jak Tomasz Sakiewicz czy Samuel Pereira, zawodowo związani z Rachoniem. Wielu świadków Rachonia nie przychodziło na rozprawy albo chorowali, albo nie mieli czasu, stąd przedłużający się przewód sądowy – czytamy na facebookowym profilu.      

Po komentarzu Skiby z 15 stycznia pozwy złożyli też inni, których nazwiska wymienił. - Osobne procesy w tej sprawie wytoczyli mi TVP, Jacek Kurski oraz były redaktor stacji (wyrzucony już wówczas z TVP) Łukasz Sitek. Procesy z TVP i Jackiem Kurskim wygrałem w Sądach w Warszawie i Gdańsku. Proces z Sitkiem został przez sąd w Wejherowie umorzony z powodu błędów formalnych popełnionych przez oskarżyciela – wyjaśnia Skiba. 

Muzyk podkreśla, że wytoczone mu procesy były elementem zastraszania społeczeństwa i próbą uciszenia debaty publicznej, po śmierci prezydenta Adamowicza.    
- Cały ten proces, który rozpoczął się w czasach prosperity PiS, podobnie jak inne procesy, które mi wytoczono, nie służył żadnej tam obronie dobrego imienia opisanych przeze mnie na FB ludzi i podmiotów, tylko był elementem zastraszania społeczeństwa, sposobem na uciszenie debaty publicznej po makabrycznym mordzie, dokonanym przez fanatyka politycznego, w mojej opinii zdopingowanego przez hejt medialny, sterowany przez zależne od partii rządzącej media – zaznacza Skiba. 

- Polska wraca do normalności, a kłamcy i hejterzy nie pracują już w mediach publicznych – podkreśla muzyk.

Michał Rachoń składa kolejny pozew przeciw Krzysztofowi Skibie

Michał Rachoń poddawać się nie zamierza. - Wczoraj mój pełnomocnik złożył w sądzie kolejny - tym razem cywilny pozew przeciwko Krzysztofowi Skibie – obwieszcza na platformie X (dawny Twitter).

- W karnym procesie, dotyczącym oskarżeń, jakie kierował przed laty pod moim adresem Skiba postanowiłem odstąpić od oskarżenia (co przy zgodzie strony przeciwnej skutkuje umorzeniem). Zrobiłem to po tym jak sąd nie zgodził się na wyłączenie ze składu sędzi, której nazwisko widnieje pod oświadczeniami stowarzyszenia Iustitia, które wielokrotnie krytykowałem jako dziennikarz – zaznacza Rachoń. 

CZYTAJ TAKŻE: Krzysztof Skiba oczyszczony z zarzutu zniesławienia Telewizji Polskiej. „W meczu Skiba kontra TVP jest 1:0”

W kolejnym pozwie żąda przeprosin i wsparcia fundacji. - Sędzia w tej sprawie nie budziła mojego zaufania co do jej niezawisłości i bezstronności. Nie widząc szans na sprawiedliwy proces uznałem, że sprawę kontynuować będę w innym trybie, w ramach którego żądam przeprosin oraz wsparcia fundacji Małych Stópek, broniącej życia od poczęcia i wspierającej samotne matki wychowujące dzieci – informuje Michał Rachoń.  


Podaje też dokładną treść przeprosin, jakie Skiba miałby umieścić na Facebooku.

„Ja, Krzysztof Skiba przepraszam Pana Michała Rachonia ja bezprawne i bezpodstawne naruszenie jego dóbr osobistych – dobrego imienia, czci i godności w poście z dnia 15 stycznia 2019 roku, w którym bezpodstawnie oskarżyłem Pana Michała Rachonia jako odpowiedzialnego za „polityczny mord” na Panu Pawle Adamowiczu.”

TVP przeprosiła za hejt na antenie za czasów władzy PiS

Wydanie „19.30”  w TVP w piątą rocznicę śmierci prezydenta Gdańska nie miało zwyczajnej czołówki, tylko zaczęło się ujęciami z Pawłem Adamowiczem i podniosłą muzyką. W pierwszym materiale obchody rocznicy śmierci zrelacjonował Witold Tabaka. Zaraz po tym prowadzący Zbigniew Łuczyński powiedział. - Żadna telewizja, żaden program informacyjny nigdy nie powinien posługiwać się językiem hejtu i nienawiści, nie może niszczyć ludzi, podsycać złych emocji w społeczeństwie. Do czego taki język prowadził, właśnie widzieliśmy - stwierdził. - Za to, co w minionych latach działo się w „Wiadomościach” TVP, w imieniu redakcji „19.30” i obecnych władz Telewizji Polskiej przepraszamy, zwłaszcza bliskich pana prezydenta Pawła Adamowicza - dodał.

Dołącz do dyskusji: Sąd umorzył proces Rachonia ze Skibą. Chodziło o wypowiedź po zabójstwie Adamowicza

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rapsot
Tak nie popuszczać Skibie. To człowiek który ubliża każdemu. Popatrz, na siebie błaźnie 1.50 m
odpowiedź
User
lol
Tak nie popuszczać Skibie. To człowiek który ubliża każdemu. Popatrz, na siebie błaźnie 1.50 m

Napisał ten który po kropce zapewne nie ubliżył, a napisał w pełni życzliwie.
odpowiedź
User
olo
"Wot i grosz się kończy", jak powiedział Pawlak w "Samych swoich". Wszystko się kiedyś kończy, Rachoń też.
odpowiedź